Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

  • 23.10.2021, 12:31
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta archiwum UM Lublin

W poniedziałek (25 października) w lubelskich szkołach ponadpodstawowych odbędą się wybory do XVI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Nowo wybraną radę tworzyć będą 33 osoby. 

–  Radni Młodzieżowej Rady Miasta stanowią dla nas ważny głos opiniotwórczy, a współpraca z nimi jest źródłem wiedzy o tym, jak młodzi ludzie widzą przyszłość Lublina. Pełnienie funkcji radnego przez przedstawicieli uczniów to doskonała lekcja demokracji dla młodych mieszkańców naszego miasta. Z uwagą będziemy wsłuchiwać się w opinie i postulaty nowych młodzieżowych radnych – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Termin zgłaszania kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 15 października. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, 18 października obwodowe komisje wyborcze sporządziły listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów oraz opracowały i podały do publicznej wiadomości na terenie szkoły/zespołu szkół informacje o kandydatach.

 

Po przeprowadzeniu głosowania komisje wyborcze zliczą oddane głosy i podadzą do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Mają na to czas najpóźniej do 28 października.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Od 15 lat głównym celem jej działania jest wzmacnianie obywatelskiej postawy młodzieży Lublina. Radni wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach tworzą organ opiniotwórczy, którego głos stanowi ważny element w tworzeniu i realizacji strategii Miasta Lublin na rzecz młodzieży.

 

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe