Muzeum Zoologiczne UMCS kończy 75 lat

  • 15.10.2021, 08:15
  • Źródło: rzecznik prasowy UMCS
Muzeum Zoologiczne UMCS kończy 75 lat B.Proll

Szczęki hipopotama, pajęczaki, a może małpy człekokształtne? Takie eksponaty można znaleźć w Muzeum Zoologicznym UMCS, które obchodzi w tym roku 75-lecie swojego istnienia. Jednostka mieszcząca się na Wydziale Biologii i Biotechnologii prowadzi na co dzień działalność wystawienniczą i edukacyjną, zaś jej bogate zbiory wykorzystywane są podczas zajęć dydaktycznych dla studentów lubelskich uczelni oraz uczniów ze szkół podstawowych i liceów. Od kilku lat w Muzeum odbywają się również zajęcia dla seniorów. Ekspozycję muzealną w ciągu roku zwiedza średnio kilka tysięcy osób!

 

– Dział wystawienniczy liczy około 2 tys. eksponatów. (…) to zarówno bezkręgowce, poczynając od tych najprostszych jak gąbki, a skończywszy na wyżej zorganizowanych zwierzętach, czyli małpach człekokształtnych. Osoby, które przychodzą do muzeum, żywo reagują na eksponaty i zwracają uwagę na kunszt preparatorów. Na to, że zwierzęta te wyglądają jak żywe. Jednym z ciekawszych eksponatów jest żubr, który pochodzi z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. (…) Zwraca także uwagę wilk z młodym, sarny, lisy, oczywiście małpy. Spośród bezkręgowców zwracają uwagę motyle z racji swojej barwy. – opowiada dr Jacek Chobotow.

 

Źródło: rzecznik prasowy UMCS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe