Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

  • 30.09.2021, 13:10
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt archiwum UM Lublin

W najbliższą niedzielę (3 października) lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie będzie okazją do promocji adopcji czworonogów i działalności schroniska.

 

– Podopieczni lubelskiego schroniska czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie, są oni spragnieni stałej obecności ludzi, spacerów czy zabaw. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, który zaplanowano przed obchodami Światowego Dnia Zwierząt. Podczas wydarzenia każda zainteresowana osoba będzie mogła zapoznać się z informacjami o adopcji zwierząt, ich pielęgnacji czy profilaktyce i w rezultacie podjąć odpowiedzialną decyzję – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach Dnia Otwartego będzie adopcja psów i kotów. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja podopiecznych Schroniska. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli odwiedzić każde z przebywających w schronisku zwierząt oraz skorzystać z dostępnych konsultacji i porad. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala zatytułowaną „Wielogatunkowa rodzina". Będzie ona dotyczyła adaptacji zwierzaka, komunikacji z nim i sposobów na jego prawidłowe funkcjonowanie w nowym miejscu.

 

Ponadto w ramach Dnia Otwartego zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncert „Młodzi muzycy futrzastym przyjaciołom" w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Katarzyna Bujakiewicz.

 

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej przebywa około 500 zwierząt  psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego pupila, m.in. miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz. Zakup przedmiotów sfinansowano ze środków pochodzących z VII edycji  Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt".

 

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w roku 1931 na ekologicznej konwencji we Florencji. W Polsce obchody Dnia Zwierząt odbywają się od 1993 roku.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe