PCK dla najmłodszych

  • 15.09.2021, 14:59
  • Źródło: PCK
PCK dla najmłodszych PCK

Jak przygotować hamburgera żeby był zdrowy? Czy frytki mogą być stałym elementem naszego menu? Czy lody szpinakowe mogą być smaczne? Ile cukru znajduje się w kolorowych napojach? W jaki sposób ograniczyć wytwarzanie plastiku? Co dzieje się z produkowanymi przez nas odpadami? Odpowiedzi na te i inne pytania padną na zajęciach kierowanych do uczniów klas I-III w innowacyjnym Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym stworzonym przez Lubelski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundację Auchan na Rzecz Młodzieży.

 

Otwarcie Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego odbędzie się 17 września o godzinie 12.00 w budynku Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, ul. Bursaki 17.
Serdecznie zapraszamy Państwa na inauguracyjne spotkanie z udziałem uczniów
ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich. W trakcie pierwszego warsztatu zajmować będziemy się alternatywnymi formami przygotowania posiłków. Uczestnicy będą mieli możliwość eksperymentowania i spróbowania dań wyczarowanych ciekłym azotem.

 

Jak wynika z wielu badań społecznych, dla Polaków zdrowie jest wartością nadrzędną, będącą warunkiem szczęśliwego życia. Niestety mimo, iż tak mocno cenimy zdrowie, często sami nie praktykujemy prozdrowotnych zachowań. Polski Czerwony Krzyż promuje zdrowie rozpowszechniając wiedzę na temat znaczenia zdrowia, sposobu dbania o nie i kształtowanie odpowiednich postaw. Prowadzimy programy edukacyjne
i profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, starając się od najmłodszych lat kształtować właściwe zachowania prozdrowotne.

-Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne przy Lubelskim Oddziale Okręgowym PCK ma na celu stworzenie kompleksowego programu edukacji żywieniowej i ekologicznej skierowanej do dzieci we wczesnym etapie rozwoju tj. z klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu lubelskiego i miasta Lublin. Będzie to pierwsze takie miejsce przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Polsce -mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału.


 

Źródło: PCK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe