Przebudowa Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie

  • 14.09.2021, 12:46
  • Źródło: rzecznik prasowy UMWL
Przebudowa Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu… archiwum UMWL

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie zakończył zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Przebudowa budynku S, położonego przy ul. Biernackiego 9 w Lublinie, w którym zlokalizowany jest Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, w celu zamontowania windy wraz z robotami towarzyszącymi”. Wartość robót budowlanych wyniosła blisko 719 tys. zł. Środki finansowe na realizację prac zostały zabezpieczone z dotacji Samorządu Województwa Lubelskiego w wysokości prawie 490 tys. zł oraz Ministerstwa Zdrowia w kwocie 220 tys. zł. Zakres prac w projekcie obejmował: dobudowę szybu windowego wraz z montażem windy, wykonanie podjazdu (pochylni) do windy dla osób ze szczególnymi potrzebami i transportu pacjentów przywożonych przez karetki, wykonanie drogi dojazdowej do budynku oraz wykonanie zewnętrznego oświetlenia terenu i drogi dojazdowej. Inwestycja pozwoliła na zrealizowanie dodatkowych usprawnień związanych z komfortem wszystkich pacjentów i personelu szpitala. Przede wszystkim udoskonalono komunikację w budynku, co zapewniło możliwość transportu pacjentów na łóżkach między kondygnacjami oraz wpłynęło na jakość udzielanych świadczeń. Zwiększyła się także dostępność budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz warunków hospitalizacji pacjentów. Inwestycja pozwoliła również na zapewnienie sprawnej komunikacji izby przyjęć z oddziałem na pierwszym piętrze, co niewątpliwie poprawi przebieg udzielania świadczeń zdrowotnych.

- Jednym z naszych priorytetów jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych w szpitalach wojewódzkich, w szczególności zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jestem przekonany, że zakończona inwestycja zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie nie tylko pacjentom, ale także personelowi szpitala - mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wszystkie wykonane w budynku prace pozwalają również na pełne i optymalne wykorzystanie go na wypadek wzrostu zakażeń w trakcie trwającej epidemii i ewentualnej konieczności zaadoptowania obu jego pięter na potrzeby oddziału zakaźnego. Jest to o tyle istotne, że od września br. szpital posiada umowę zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia, która pozwoliła na trwałe włączenie w struktury Szpitala Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dając możliwość kompleksowego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie zakaźnictwa zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym.

Źródło: rzecznik prasowy UMWL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe