Ruszyła kolejna edycja Targów Ekonomii Społecznej

  • 10.09.2021, 13:49
  • Źródło: rzecznik prasowy UMWL
Ruszyła kolejna edycja Targów Ekonomii Społecznej archiwum UMWL

Na lubelskim Starym Mieście ruszyła dziś kolejna edycja Targów Ekonomii Społecznej. To okazja, aby zapoznać się z bogatą ofertą podmiotów ekonomii społecznej, między innymi spółdzielni socjalnych, fundacji oraz warsztatów terapii zajęciowej. Wydarzenie potrwa do niedzieli. W tym roku Targi Ekonomii Społecznej organizowane są po raz dziesiąty, a po raz piąty odbywają się w ramach Europejskiego Festiwalu Smaków. Połączenie tych dwóch imprez gwarantuje skuteczną promocję województwa lubelskiego oraz sektora ekonomii społecznej, stwarza okazję do integracji, a także umożliwia sprzedaż produktów i towarów wykonanych przez podmioty ekonomii społecznej. Głównym celem targów jest promocja działalności podmiotów ekonomii społecznej oraz integracja ich przedstawicieli z mieszkańcami województwa lubelskiego.

- Kondycja podmiotów funkcjonujących w obszarze ekonomii społecznej jest coraz lepsza. Jako samorząd województwa aktywnie wspieramy takie działania - mówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Targi Ekonomii Społecznej to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. W jednym miejscu prezentują się przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne oraz podmioty reintegracyjne działające w naszym regionie, tworzące nowe miejsca pracy, działające na rzecz aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem. Podobnie jak w poprzednich latach wystawcy zaprezentują swoją ofertę w postaci rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych o oryginalnych recepturach, oraz usług gastronomicznych. Podczas wydarzenia będzie można nie tylko kupić produkty od lokalnych podmiotów, ale również uzyskać informacje na temat inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej realizowanych w regionie. Targom towarzyszą występy kół gospodyń wiejskich, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze oraz konkursy z nagrodami nt. wiedzy o ekonomii społecznej. Targi Ekonomii Społecznej potrwają do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00 na rynku Starego Miasta w Lublinie (przy Trybunale Koronnym). Dla odwiedzających otwarty będzie punkt informacyjny organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie.

W Lubelskiem zarejestrowanych jest ponad 8 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej, z czego aktywnie działa ponad 5 tysięcy. Najliczniejszą grupę stanowią stowarzyszenia (84%) oraz fundacje (12%). W grupie podmiotów ekonomii społecznej duży udział stanowią Koła Gospodyń Wiejskich - 1248, co daje nam 3. miejsce w Polsce. Za niewątpliwy atut regionu należy uznać dużą liczbę podmiotów reintegracyjnych - 108. W województwie funkcjonuje również 84 przedsiębiorstwa społeczne z czego 72 to spółdzielnie socjalne.

Źródło: rzecznik prasowy UMWL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe