Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 14.08.2021, 08:03
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 biuro senatora Jacka Burego

Rząd PiS zapewnia, że na propozycji Polskiego Ładu skorzystają miliony ludzi. Ale nie mówi o tym, że inni będą musieli za to wszystko zapłacić! A rząd nie ma swoich pieniędzy, każda złotówka pochodzi z naszych podatków. Dlatego też jeśli jednym dajemy to komuś trzeba zabrać.

Nie boję się tego powiedzieć głośno - polscy przedsiębiorcy mają utrzymywać socjalne pomysły PiS. Trzeba pomagać i ułatwiać ludziom życie, ale trzeba też mieć w tej pomocy umiar. Możemy wydawać pieniądze na prawo i lewo, ale kiedyś ta kasa się skończy. I co wtedy?

Wracając do Polskiego Ładu - to żadna poważna organizacja, żaden ekspert i autorytet w zakresie ekonomii nie pokazał pozytywów propozycji PiS. Słuszne jest podniesienie kwoty wolnej od podatku i progów podatkowych, ale sposób w jakim ten ubytek budżetowy ma być wyrównany jest grabieżą i batem wymierzonym w przedsiębiorców i inwestycje.

Populistyczny rząd PiS mówi, że to ci najlepiej zarabiający będą ponosić koszty Polskiego Ładu. Kłamią. Przedsiębiorcy tacy jak mechanicy, fryzjerzy czy też stolarze, którzy rozliczają się aktualnie w formie karty podatkowej płacili 382 zł podatku i składki zdrowotnej, a po zmianach - 684 zł ! Co w skali roku spowoduje dodatkowe obciążenie w wysokości 3600 zł.

Polski ład to bat, to antyrozwojowa reforma. To kolejny krok do socjalizmu i braku szacunku wobec pracujących, pracodawców i przedsiębiorców

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe