Złap deszczówkę – program na półmetku

  • 20.07.2021, 10:46
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Złap deszczówkę – program na półmetku archiwum UM Lublin

Trwa realizacja projektów w ramach miejskiego programu małej retencji „Złap deszczówkę"W pierwszym półroczu 2021 roku Miasto Lublin podpisało kolejnych 45 umów z mieszkańcami na realizację systemów zatrzymywania wód opadowych w gospodarstwach domowych.

 

 

– Projekty małej retencji są równie ważne jak duże zadania w zakresie gospodarki wodnej. Pozwalają na gromadzenie wód opadowych i ich wykorzystywanie, ale też uczą, że mamy wpływ na środowisko naturalne w najbliższym otoczeniu. Są skutecznym narzędziem w przeciwdziałaniu skutkom suszy na poziomie lokalnym. W tym roku rozpatrzyliśmy już kolejne wnioski w naszym miejskim programie. Podobnie jak w roku ubiegłym, zainteresowaniem mieszkańców Lublina cieszą się zarówno instalacje polegające na budowie zbiorników podziemnych, jak również wolnostojące zbiorniki naziemne na deszczówkę – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

 

W ogłoszonym w 2020 roku naborze do Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina, z możliwości ubiegania się o miejską dotację skorzystało 129 mieszkańców. W ubiegłym roku Miasto przyznało pierwszych 21 dotacji na łączną kwotę ponad 76 tys. zł. W tym roku Miasto przeznaczy 450 tys. zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich złożonych w 2020 roku wniosków. W tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej rozpatrzył kolejne 95 wniosków, zawarł 45 umów dotacyjnych oraz rozliczył projekty 10 gospodarstw domowych na łączną kwotę ponad 23 tys. zł, w ramach których powstało 6 zbiorników podziemnych, 6 naziemnych oraz 1 oczko wodne. Pozostałe zadania są w trakcie realizacji.
 

Wnioski o dofinansowanie do miejskiego programu budowy systemów małej retencji mogły składać osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wynosi 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe