95 lat Ruchu Izbica!

  • 19.07.2021, 17:17 (aktualizacja 19.07.2021, 17:18)
  • Źródło: GKS Ruch Izbica
95 lat Ruchu Izbica! GKS Ruch Izbica
17 lipca na Stadionie sportowym w Izbicy świętowano jubileusz 95-lecia powstania Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica, jednego z najstarszych klubów piłkarskich na Lubelszczyźnie.

 

Izbica uroczyście obchodziła jubileusz swojego klubu. Wśród gości nie ty6lko nie zabrakło wójta gminy Jerzego Lewczuka,  pojawili się parlamentarzyści  Teresa Hałas i Sławomir Zawiślak,  podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski,, wiceprezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i prezes CHOZPN Anatol Obuch, sekretarz LZPN Ryszard Nilipiuk, byli i obecni trenerzy i piłkarze Klubu, sponsorzy, działacze, kibice oraz mieszkańcy Izbicy.

 Prezes Klubu Konrad Bojarski, w swoim przemówieniu przedstawił obecną sytuację Klubu, w którym trenuje już blisko 150 piłkarzy, opowiedział zebranym o funkcjonującej w ramach struktur klubowych Sekcji Biegowej oraz działającej od 1 lipca br. Akademii Piłkarskiej Ruchu Izbica, w której trenują już dzieci 5-letnie, z powstania, której Zarząd Klubu jest bardzo dumny, opowiedział o planach na przyszłość.  Jednym z najważniejszych punktów programu, było uroczyste oddanie boiska po pracach modernizacyjnych, które odbyły się w zeszłym roku , a następnie uroczyste nadanie Stadionowi Gminnemu w Izbicy imienia Adama Suszka (zm.1984r.) i odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez Wójta Gminy i rodzinę Adama Suszka. Nowy Patron został wybrany przez kibiców Ruchu w głosowaniu, które odbyło się na terenie Gminy w tym roku. Zarząd Klubu zdecydował się by nadać stadionowi w Izbicy imię patrona - osoby, która dla kolejnych pokoleń młodych adeptów będzie potwierdzeniem, że dzięki talentowi, ciężkiej pracy oraz umiłowaniu dla sportu można uzyskać sportowy awans na najwyższe szczeble. 

Po części oficjalnej rozpoczęło się piłkarskie święto - XVI Turniej o Puchar Prezesa GKS „Ruch” Izbica. W Turnieju oprócz Gospodarzy zagrali także: BLKS „Granit” Bychawa, KS Powiślak Końskowola, „MKS” Stal Poniatowa. Wszystkim drużynom należą się słowa uznania, że rozegrali swoje mecze, gdy żar lał się z nieba. W finale zmierzyły się dwie drużyny: BLKS „Granit” Bychawa i „MKS” Stal Poniatowa. Mecz był bardzo wyrównany i o zwycięstwie przesądziła seria rzutów karnych, w której lepsza okazała się drużyna z Bychawy, wygrywając 6:5. Przed finałem rozegrano także mecz Oldboy Ruch Izbica przeciwko KS Lublin, w którym zagrało wielu znanych i znakomitych byłych zawodników. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 5:2. Po piłkarskich emocjach Zarząd Klubu zaprosił wszystkich zebranych gości na tort i biesiadę kibicowską pod gołym niebem, która trwała do białego rana.

Jubileusz 95-lecia powstania GKS Ruch Izbica był już kolejnym takim wydarzeniem organizowanym przez Zarząd Klubu. 5 lat temu na stadionie w Izbicy świętowano 90 lat Ruch. W związku z obchodzonym w tym roku Jubileuszem planowany jest również Bal Charytatywny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Zarząd Klubu. Przed obchodami Jubileuszu dzięki wsparciu Wójta Gminy i pracowników Urzędu Gminy na Stadionie w Izbicy przeprowadzono szereg prac remontowych poprawiających wygląd i funkcjonalność bazy sportowej. Dlatego w tym miejscu Zarząd Klubu składa podziękowania wszystkim, którzy wsparli organizację tego wyjątkowego dnia. Do zobaczenia za 5 lat podczas świętowania 100-lecia Ruchu!

(Katarzyna Gałka)

 

 

 

Źródło: GKS Ruch Izbica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe