Lublin : Nowe miejsca parkingowe w dzielnicy Tatary

  • 19.07.2021, 12:54
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Lublin : Nowe miejsca parkingowe w dzielnicy Tatary archiwum UM Lublin

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy dzielnicy Tatary zyskają nową przestrzeń do parkowania. Miasto ogłosiło postępowanie na budowę miejsc postojowych przy ul. Łęczyńskiej. Z nowych parkingów mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku.

 

 Budowa miejsc parkingowo-postojowych w dzielnicy Tatary to kolejny realizowany przez Miasto projekt z Budżetu Obywatelskiego, który wpłynie na poprawę obsługi komunikacyjnej tej części miasta. Co ważne, projekt zakłada wykonanie nowych miejsc postojowych z płyt ażurowych, wkomponowanych w istniejącą zieleń, bez konieczności wycinki drzew i krzewów. Lokalizacja inwestycji obejmuje rejon starej ulicy Łęczyńskiej. Obecnie na tym obszarze parkują samochody, utrudniając przejazd. Nowe parkingi będą udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców, ale także osób przyjezdnych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

 

Inwestycja polega na budowie miejsc postojowych przy ul. Łęczyńskiej. Odcinek ulicy, wzdłuż którego projektuje się miejsca postojowe znajduje się pomiędzy ulicami Mełgiewską a Maszynową. Powstaną tam dwa parkingi, łącznie z blisko 30 miejscami postojowymi. Na pierwszym, wzdłuż prawej krawędzi ulicy, zaprojektowano 5 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m, przeznaczonych do parkowania w sposób równoległy do kierunku ruchu. Drugi parking powstanie w dalszej części ul. Łęczyńskiej. Tam wzdłuż prawej krawędzi ulicy zaprojektowano 21 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m oraz 2 miejsca postojowe o wymiarach 3,6x5 m. Miejsca przeznaczone będą do parkowania w sposób prostopadły do kierunku ruchu. W przypadku obu parkingów, za miejscami postojowymi, planuje się chodnik o nawierzchni z kostki betonowej. Ze względu na zwężenie istniejącej jezdni, zaprojektowano także wbudowanie nowego krawężnika do wysokości skrzyżowania z ul. Mełgiewską oraz wybudowanie chodnika w miejscu istniejącej opaski technicznej drogi. Po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca odtworzy istniejące trawniki o powierzchni blisko 330 m2.

Wykonawca będzie miał trzy miesiące na realizację prac. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

 

Projekt D-36 Nowe parkingi na Tatarach to zwycięski projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 313 osób

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe