Weekend w Teatrze Muzycznym: bajkowo i operowo

  • 30.11.2016, 11:19
  • red.
Weekend w Teatrze Muzycznym: bajkowo i operowo Scena Gwiazd
Na nadchodzący weekend Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował nie lada atrakcje dla najbardziej wymagających widzów w każdym wieku.

Lubelska operetka ma nową propozycję dla swojej najmłodszej widowni. Barwne, rozśpiewane widowisko złożone z największych przebojów disneyowskich produkcji oraz kultowej polskiej „Akademii Pana Kleksa” z pewnością porwie każdego, nie tylko malucha. To w sobotę. A w niedzielę na deskach Teatru Muzycznego zaprezentuje się czołówka polskich śpiewaków operowych i operetkowych. Repertuar będzie raczej poważny, wykonanie nieco mniej, za to na pewno na najwyższym poziomie.

 

Oto szczegóły.

 

 

BAJKOLANDIA
Premiera: 3 grudnia 2016

 

To propozycja zarówno dla widzów najmłodszych jak i ich rodziców, dziadków, a także kadry pedagogicznej. Niezwykle barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, w którym będzie można usłyszeć i zobaczyć m.in. największe hity disneyowskich produkcji, a także piosenki z filmu pt. „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu solistów, chóru, baletu oraz orkiestry Teatru Muzycznego. W programie koncertu oczywiście nie zabraknie też przebojów z bajkowego repertuaru Teatru. „Bajkolandia” to niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć razem na scenie Shreka, Pocahontas, Elsę z Krainy Lodu, Pana Kleksa czy wyginającego śmiało ciało króla Juliana. Moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć oraz wspaniała zabawa gwarantowane!

 

Po premierze na „Bajkolandię” będzie można się wybrać również w Mikołajki.

 

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Rapa; choreografia: Violrtta Suska; scenografia: Magdalena Baczyńska vel Mróz; dyryguje Łukasz Sidoruk; przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka; inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel; suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas

 

3 grudnia godz. 16:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 50-60 zł

 

6 grudnia godz. 9:00 i 11:30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 30-40 zł
 

 

OPERETKA NA POWAŻNIE, OPERA NA WESOŁO
4 grudnia

 

Wyjątkowa propozycja koncertowa skierowana do miłośników opery i operetki, ale również do fanów popu i rocka! Ta niezwykła mieszanka gatunków tworzy feerię żartów muzycznych, słownych i sytuacyjnych, co oprócz świetnej zabawy pokazuje, że muzyka klasyczna nie jest taka „straszna”, jak potocznie się o niej myśli.

 

W pierwszej części koncertu wykonywane będą klasycznie i „na poważnie” największe przeboje operetkowe, stąd tytuł „ Operetka na poważnie”. Natomiast w części drugiej – pt. „Opera na wesoło” – zaprezentowana zostanie feeria żartów muzycznych, słownych i sytuacyjnych złożona z dwóch odsłon, łącząc tym samym najpiękniejsze arie operowe świata z niepowtarzalnym, lekkim i pełnym wdzięku humorem. Muzyka klasyczna i rozrywkowa zostaną zaprezentowane „z lekkim przymrużeniem oka” i w zaskakujących aranżacjach, a śpiewacy wykażą się swoim wszechstronnym kunsztem wokalnym, jak też i umiejętnościami aktorskimi oraz kabaretowymi. Najbardziej znane arie operowe połączą się w „siostrzanym uścisku” z popularnymi piosenkami. Jak zakończy się ta partytura? O tym zadecydują już w finale artyści i publiczność…

 

W koncercie występują niezwykle utalentowani artyści, obdarzeni wspaniałymi głosami i umiejętnościami aktorskimi: Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi; Magdalena Idzik – mezzosopran, solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie; Ryszard Wróblewski – tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie; Robert Dymowski – bas/baryton, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie; Maciej Przestrzelski – skrzypce; scenariusz i reżyseria koncertu: Anna Barańska-Wróblewska (także konferansjer i dyr. orkiestry).

 

Producent: Scena Gwiazd i Agencja Artystyczna Proscenium

 

Czas trwania koncertu – ok. 2 godz. 15 min. z przerwą.

 

4 grudnia, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 70-90 zł

 

Kontakt w sprawie biletów:
Dział sprzedaży i promocji – tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe