II FORUM PRACUJ W KULTURZE - Młodzi na rynku pracy

  • 15.06.2021, 09:05
  • Źródło: Chatka Żaka
II FORUM PRACUJ W KULTURZE - Młodzi na rynku pracy Karol Samborski

 


Kompetencje przyszłości, perspektywy na rynku pracy, rekrutacja w kulturze – to tylko niektóre z zagadnień omawianych podczas II Forum Pracuj w Kulturze, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w dniach 10 i 11 czerwca 2021 r. Druga edycja Forum – pierwszej w Polsce inicjatywy podejmującej kompleksowo temat pracy w kulturze, a także łączącej profesjonalistów i praktyków oraz ludzi poszukających pracy w tym sektorze - odbyła się w trybie hybrydowym: stacjonarnie i online.


Forum Pracuj w Kulturze jest przedsięwzięciem, które zostało zainicjowane rok temu przez Narodowe Centrum Kultury w odpowiedzi na potrzeby osób poszukujących zatrudnienia w kulturze, jak również instytucji i organizacji z tego sektora. Udział w Forum to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz prezentacji dobrych praktyk w zakresie zdobywania zatrudnienia, pozyskiwania pracowników i zarządzania personelem w sposób przemyślany i skuteczny.

- „Narodowe Centrum Kultury od lat podejmuje działania na rzecz rozwoju i profesjonalizacji naszej branży. Podmioty z sektora kultury wspieramy finansowo oraz dzieląc się wiedzą i doświadczeniami. Podejmujemy różnorodne aktywności rozwijające kompetencje animatorów oraz innych osób zatrudnionych lub współpracujących z instytucjami i organizacjami kultury. Korzystają z nich także studenci i absolwenci. W odpowiedzi na ich oczekiwania powstał portal pracujwkulturze.nck.pl. Jest on naturalną kontynuacją działań NCK wspierających rozwój tego sektora. Pod szyldem Kadry kultury prowadzimy też bardzo intensywny program szkoleń i webinariów, podnoszących kompetencje ludzi kultury. W tej chwili w sieci udostępniamy bezpłatnie ponad 50 webinariów. W ramach cyklicznych projektów Zaproś nas do siebie! i Ogólnopolska Giełda Projektów dzielimy się najlepszymi praktykami w branży. To nie tylko realizacja naszej misji, ale też ogromna satysfakcja, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Pracuj w Kulturze, czy Praktykuj w Kulturze możemy zarówno wspierać instytucje kultury, jak też pomagać młodym osobom w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce” – podkreśla prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

 

Temat przewodni tegorocznej edycji Forum Pracuj w Kulturze brzmiał: Młodzi na rynku pracy.
Podczas dwudniowej konferencji odbyły się prezentacje, debaty, warsztaty stacjonarne i online oraz webinaria dotyczące marketingowego podejścia do kultury, kierowania zespołem w instytucji kultury, czy zarządzania własnym wizerunkiem.


W programie możemy znaleźć następujące wystąpienia:
- Zawód: podkaster, czyli pięć metrów w bok od drogi zawodowej
- Praca w kulturze to nie misja
- Marka osobista w niedoczasie – czyli o tym jak podczas pracy w instytucji kultury budować markę
- Moja wizytówka zawodowa w mediach społecznościowych

 

W Forum wzięło udział ok. 30 prelegentów, a wśród nich wybitni eksperci do spraw rekrutacji, animatorzy kultury oraz doświadczeni trenerzy. Gościem specjalnym, który podzielił się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w zakresie kreowania marki osobistej, był znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny Adam Sztaba.

Źródło: Chatka Żaka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe