Trwają Lubelskie Dni Seniora

  • 08.06.2021, 18:21
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Trwają Lubelskie Dni Seniora archiwum UM Lublin

 Dziś (8 czerwca) rozpoczęły się Lubelskie Dni Seniora. Ich program wzbogaci dodatkowe wydarzenie, jakim będzie koncert Łukasza Jemioły w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w dniu 12 czerwca. 

 

– Wracając po rocznej przerwie do obchodów Lubelskich Dni Seniora proponujemy możliwie najszerszy program wydarzeń i atrakcji z zachowaniem obostrzeń wynikających ze stanu epidemii. W kolejnych dniach seniorzy będą mieli możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas. Zgodnie z ideą Dni Seniora, którą jest upowszechnianie aktywności społecznej, przygotowane wydarzenia zachęcają do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy i nawiązywania kontaktów. Z radością zapraszam lubelskich seniorów do skorzystania z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy – mówi Monika LipińskaZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Oferta tegorocznych Lubelskich Dni Seniora obejmuje różnorodne atrakcje. Ze względu na obostrzenia, wszystkie odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Uczestnicy poznają historię lubelskich wodociągów, przejdą szlakiem pałaców, odkryją ciekawe miejsca przy ul. Kalinowszczyzna. Hasłem drugiego dnia jest sport, jako klucz do dobrego zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych. W programie znajdą m.in. poranną gimnastykę, spacer z kijami, trening tenisa, tai chi, czy propozycję międzypokoleniowej gry w koszykówkę. Trzeciego dnia, w Muszli Koncertowej  w Ogrodzie Saskim, odbędzie się koncert Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem" w wykonaniu Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana z udziałem wokalistów Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran) i Ireneusza Miczki (baryton). Dodatkową atrakcją dla lubelskich seniorów będzie koncert Łukasza Jemioły. Odbędzie się w sobotę (12 czerwca) o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Artyście akompaniować będą Urszula Czerniak na kontrabasie i Michał Iwanek na pianinie.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe