Improwizowana cywilizacja. Jak wyglądałby Olimp, gdyby Zeus znał Facebooka?

  • 17.11.2016, 15:13 (aktualizacja 18.11.2016 10:12)
  • jog
Improwizowana cywilizacja. Jak wyglądałby Olimp, gdyby Zeus znał Facebooka? Impro Teatr Bezczelny
Codzienność starożytnej Hellady przepuszczona przez fantazję współczesnych aktorów i publiczności. Impro Teatr Bezczelny zaprasza na nowy teatralny serial improwizowany, tym razem osadzony u stóp Olimpu, wśród bogów, herosów i mitycznych kreatur.

Czy w koniu trojańskim naprawdę mieści się aż tylu ludzi? Czy na szczycie Olimpu, wśród śniegów i wichrów faktycznie można chodzić półnago? Czy olimpijczycy ze Sparty byli na dopingu? I co do kroćset jest w tej puszce Pandory? To tylko niektóre z pytań, jakie stawiają twórcy serialu z Impro Teatru Bezczelnego, kolejne zapewne zada nieobliczalna publiczność. Odpowiedzi na wszystkie będzie można zacząć szukać już w najbliższą niedzielę. 20 listopada zaczyna się „Cywilizacja” – pięcioodcinkowy teatralny serial improwizowany, tym razem osadzony w antycznych realiach.

 

Bogowie, śmiertelnicy, filozofowie, mityczne kreatury, miłość, walki i intrygi. Bez reżysera, bez scenariusza, bez dokładnie przygotowanych ról; jednym słowem: bezczelnie – zapowiadają aktorzy Impro Teatru Bezczelnego. Cykl składa się z pięciu połączonych fabularnie spektakli teatralnych, na których treść i przebieg duży wpływ mają widzowie. To oni reagują na kolejne zwroty akcji, podrzucają własne pomysły, a już teraz na profilu facebookowym wydarzenia tworzą bohaterów, którzy pojawią się w serialu.

 

Impro Teatr Bezczelny ma już niemałe doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Jako pierwsi w Lublinie zaprezentowali publiczności improwizowany... western „W Dolinie Trupich Bawołów”, który spodobał się tak bardzo, że grupa postanowiła kontynuować tę formę teatralną. Kolejny serial nosił nazwę „Zmierzch magii” i nawiązywał do powieści i gier fantasy. Teraz, dzięki „Cywilizacji”, poznamy codzienne życie i przyziemne problemy antycznych bogów oraz nieziemskie losy ówczesnych śmiertelników.

 

Impro Teatr Bezczelny to Magdalena Kępka, Anna Lipska, Kamil Choina, Radosław Misztal i Adam Organista (nie jest organistą) oraz współpracujący z nimi muzycy: Łukasz Jemioła i Michał Iwanek. Pod obecną nazwą działają od 2015 roku, ale swój warsztat improwizatorski rozwijają od 8 lat. Mają na swoim koncie występy na festiwalach teatralnych (w Krośnie, Maszewie) i improwizowanych (Kraków, Gdańsk, Konstancin Jeziorna). O teatrze improwizowanym mówią: „to wolność i spontaniczność. To tworzenie świata na podstawie jednego słowa. To działanie tu i teraz. To przełamywanie konwencji. Impro to technika, która pobudza kreatywność i spontaniczność, wzmacnia gotowość do zmian, kształtuje umiejętności komunikacyjne, pozwala uwolnić się od stresu. Ma swoje zasady i reguły, przydatne zarówno na scenie, jak i w codziennym życiu”.

 

Serial „Cywilizacja” można oglądać na scenie sali widowiskowej Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a). Na razie możemy podać tylko tytuł pierwszego odcinka, który obejrzymy już w najbliższą niedzielę o godzinie 18: „Bogowie”. Następne tytuły dopiero zostaną wyimprowizowane wraz z publicznością. Znane są już natomiast terminy prezentacji kolejnych odcinków:
20.11.2016 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 1. Bogowie
18.12.2016 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 2.
22.01.2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 3.
19.02.2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 4.
19.03.2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 5.

Bilety w cenie 10 (ulgowy) i 15 zł (normalny) można kupić przed pokazem. Rezerwacje: [email protected] Więcej na fanpage'u wydarzenia.

 

„Panorama Lubelska” jest jednym z patronów medialnych serialu.

 

zdjęcia: Impro Teatr Bezczelny

jog

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe