Budka Suflera wraca na scenę.

  • 31.05.2021, 13:24
  • Źródło: News4Media
Budka Suflera wraca na scenę. Kasia from Budapest, Hungary - Budka Suflera - "Bo do tanga trzeba dwojga";, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4379866

 

Zespół ogłosił, że wyrusza w trasę koncertową. W Budce Suflera zabranie jednak zmarłego Romualda Lipki i wokalisty Krzysztof Cugowskiego.

 

Budka Suflera oficjalnie działalność zakończyła w 2014 roku cyklem koncertów. Ten najważniejszy, pod hasłem „Memu miastu na do widzenia”, zespół dał w rodzinnym Lublinie. Od tego czasu Budka koncertowała sporadycznie i co jakiś czas pojawiały się pogłoski o powrocie na scenę.

Teraz jednak to prawda. „Budka Suflera – filar polskiej popkultury – powraca do koncertowania na żywo. Najbardziej rozpoznawalny zespół w naszym kraju wydał płytę z kompozycjami pozostawionymi przez Romualda Lipko, które teraz przedstawi swoim fanom na żywo. Po ponad rocznej przerwie grupa przypomni także swoje największe przeboje. Jolka Jolka, pewnie też ich pamiętasz?” - napisano na profilu facebookowym zespołu.

Na scenie nie będzie można jednak zobaczyć autora większości hitów zespołu, Romualda Lipki. Muzyk zmarł w lutym 2020 roku. Zabraknie także wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Ten po zakończeniu działalności Budki Suflera poróżnił się z kolegami i kilka razy kategorycznie oświadczył, że nie ma zamiaru z nimi występować. Cugowski obecnie koncertuje z Zespołem Mistrzów.

Kto zatem zastąpi Krzysztofa Cugowskiego w Budce Suflera? Będzie to Robert Żarczyński. To fan zespołu, który do tej pory śpiewał m.in. w Kolorowych Gitarach (był założycielem zespołu) wykonując adaptacje piosenek m.in. Czerwonych Gitar. Żarczyński ma już na koncie występ z bandem z Lublina, m.in. podczas okazjonalnego koncertu w Piekarach Śląskich w 2016 roku.

Harmonogram i plan trasy koncertowej nie został jeszcze ogłoszony. Wiadomo jednak, że 21 sierpnia zespół zagra w Lublinie i tego dnia muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim otrzyma imię Romualda Lipki.

Budka Suflera powstała w 1974 roku. Zespół założył Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski. Rok później dołączył perkusista Tomasz Zaliszewski. To jedyny muzyk, który brał udział w nagraniu wszystkich płyt Budki Suflera.

 

Źródło: News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe