Teatr Muzyczny w Lublinie: w królestwie opery

  • 14.11.2016, 15:07 (aktualizacja 14.11.2016 16:22)
  • red.
Teatr Muzyczny w Lublinie: w królestwie opery Teatr Muzyczny w Lublinie
Najnowsza premiera w lubelskiej operetce będzie prawdziwą ucztą dla melomanów. Podczas rewii „Queens of Opera” zespół Teatru Muzycznego zaprezentuje największe przeboje muzyki operowej.

Będzie aria „z klejnotami” z „Fausta” Gounoda, słynny polonez z „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego, wzruszające „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Pucciniego, Marsz triumfalny z „Aidy” i mroczna aria Cyganki Azuceny z „Trubadura” Verdiego... Słowem: w repertuarze koncertu znajdziemy to, co w operze najpiękniejsze. Autorem scenariusza koncertu jest Stefan Münch, znakomity krytyk muzyczny i propagator nie tylko muzyki operowej i operetkowej, który także poprowadzi spektakl.

 

Wystąpią: Iwona Sawulska, Dorota Laskowiecka, Anna Barska, Agnieszka Wasilewska, Małgorzata Kustosik, Witold Matulka, Jakub Gąska, Andrzej Witlewski i Kamil Pękala. Solistom będą towarzyszyć chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego pod kierownictwem muzycznym Tomasza Biernackiego.

 

Premierze „Queens of Opera” będzie towarzyszyć wystawa Agaty Mikulskiej-Sienkiewicz „Baleriny pośród nas”. Artystka urodziła się w Puławach, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a potem Historię Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dziś mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie ma pracownię i galerię autorską. Do tej pory miała kilka wystaw, najważniejsza z nich, zatytułowana „Ballerinas among us” („Baleriny pośród nas”) miała miejsce w kwietniu tego roku w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Wystawa potrwa do Nowego Roku.

 

Queens of Opera

19 listopada, godz. 18:00 oraz 20 listopada, godz. 17:00

Teatr Muzyczny w Lublinie – ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 60-90 zł

 

Kontakt w sprawie biletów:

Dział sprzedaży i promocji; tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

 

zdjęcia: Teatr Muzyczny w Lublinie

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe