sobota, 27 kwietnia 2024 03:39
Reklama

Tworzywo 96. Wystawa malarstwa

  • Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Przy Bramie
Tworzywo 96. Wystawa malarstwa

Autor: archiwum Przy Bramie

Kolejna wystawa w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin odbędzie się w terminie od 14 maja do 02 czerwca 2021 r. 

Będzie to wystawa grupy TWORZYWO 96

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 maja (piątek) o godz. 17.00 

Galeria "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36 Lublin

TWORZYWO 96 -  to grupa plastyków, absolwentów jednego rocznika lubelskiego Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS (dzisiejszy Wydział Artystyczny). Członków grupy dzielą kilometry (mieszkają w różnych miejscach świata), ale łączy pasja tworzenia, dlatego też od 2011 roku organizują wspólne wystawy. Niemal każdej ekspozycji towarzyszy temat przewodni, a twórców łączy format lub kolor.

Na wystawie „niCoś"  swoje prace zaprezentuje 10 osób: Beata Ciastek KraśnikAnna Hankowska WarszawaKaz Hauasa Lublin, Edyta Kuklewska Lublin, Anna Mirosław LublinOra Francja, Alicja Szkil BiałystokJacek Śniegucki LublinPiotr Tymochowicz SiedliszczeKinga Więsyk Wałbrzych.

Beata Ciastek - Dyplom z grafiki w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Studia podyplomowe z wiedzy o kulturze. Obecnie pracuje jako dyplomowany nauczyciel plastyki. Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem akwarelowym, olejnym i akrylowym. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich.

Anna Hankowska - Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się ceramiką, okazjonalnie również malarstwem i batikiem. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe.

Kaz Hauasa - Dawno, dawno temu w odległej galaktyce nastudiował się tyle, że nie miał siły na dyplom czy magistra. Już na piątym roku zajął się DTP i grafiką komputerową. Po latach eksperymentów z pikselami i fotoszopami, wrócił na jasną stronę Mocy, co okazało się nie lada osiągnięciem. Kontynuuje radosną twórczość na granicy płaskiego pastiszu i nostalgii w czy-dy.

Edyta Kuklewska - Dyplom z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. Studia podyplomowe na scenografii ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem i projektowaniem. W dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i  zbiorowych. Członek Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja".

Anna Mirosław - Dyplom z grafiki w pracowni prof. Zbigniewa Niedźwiedzia. W dorobku kilka wystaw. Pracuje jako projektant wnętrz. W wolnych chwilach zatraca się w rysunku i grafice.

Ora - Studia w IWA UMCS (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. Studia podyplomowe (1996-98) w  Beaux Arts de Rennes (Francja) - specjalizacja w grafice komputerowej i reklamie.  Zajmuje się malarstwem (akryl, akwarela, olej, enkaustyka, kaligrafia japonska), projektowaniem i fotografią (lightgraff). Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą (Francja). Członek Maison des Artistes - Paris.

Jacek Śniegucki - Studia w IWA UMCS (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Prowadzi pracownię projektowania wnętrz. w dorobku kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Alicja Szkil - Urodzona w DAlicjaukli w 1971 r. Studia w IWA UMCS w Lublinie (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki cykl obrazów „Pompeje" (1997). Od 2018 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków • Polska Sztuka Użytkowa. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rękodziełem artystycznym.

Piotr Tymochowicz - Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem. Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in.. Zamość, Kraków, Warszawa, Lublin, Chełm, Łódź, Gdynia, Rzym) Współtwórca grupy artystycznej „Avruc eht". Założyciel Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja". Członek ZPAP.

Kinga Więsyk - Studia w IWA UMCS w Lublinie w latach 1991-1996. Dyplom z malarstwa w pracowni Adama Styki. Zawodowo realizuje się jako projektant wnętrz i terapeuta. W wolnym czasie maluje, rysuje, fotografuje, wykonuje witraże i renowacje antycznych mebli. W dorobku kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.


Podziel się
Oceń

Komentarze