Rusza budowa chodnika do przystanku PKP Lublin-Zachód

  • 28.04.2021, 10:40
  • Źródło: biuro prasowe Miasta Lublin
Rusza budowa chodnika do przystanku PKP Lublin-Zachód archiwum UM Lublin

Budowa chodnika, który zapewni mieszkańcom dojście do przystanku PKP Lublin-Zachód, wkracza w etap wykonawczy. Z nowej infrastruktury piesi planujący podróż koleją powinni móc skorzystać na początku czerwca.

 

– Inwestycja przewidziana w sąsiedztwie działki kolejowej wymagała przede wszystkim uzyskania odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych związanych z lokalizacją budowy właśnie w takiej okolicy. Po skomplikowanej procedurze ustalania dokumentacji projektowej, a przede wszystkim pozyskania niezbędnych decyzji administracyjnych, rozpoczynamy tak oczekiwany przez mieszkańców etap realizacji zadania drogowego w terenie. Dla komfortu pieszych planujących podróż koleją, chodnik realizowany w ramach miejskiej inwestycji, będzie poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej. Infrastruktura zrealizowana przez kolej, obejmuje niewielki odcinek wyłącznie przy istniejącym peronie, stąd decyzja o zapewnieniu dojścia od strony osiedla, co wpłynie na bezpieczeństwo osób korzystających z takiej formy dotarcia do przystanku kolejowego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. 

 

Po otrzymanym przez Zarząd Dróg i Mostów pozwoleniu na budowę oraz zgłoszeniu inwestycji do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren budowy przekazano Wykonawcy, który rozpoczyna roboty drogowe. Chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m powstanie z kostki betonowej. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, przewidziano schody oraz pochylnie wraz z poręczami. Nowa infrastruktura będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a chodnik na całej długości oświetlony.

 

Zgodnie z aneksem do umowy, czas na budowę chodnika mija 31 lipca. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace zakończą się wcześniej, z początkiem czerwca. Koszt realizacji inwestycji to 198 tys. zł

 

Źródło: biuro prasowe Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe