Jutro, czwartek, 30 stycznia, 12.00, ul. Stadionowa 1, Centrum Historii Sportu, spotkanie z lekkoatletami, Zdzisławem Hoffmannem i Karolem Hoffmannem

  • 29.01.2020, 14:29
  • Redakcja PL
Jutro, czwartek, 30 stycznia, 12.00, ul. Stadionowa 1, Centrum Historii Sportu, spotkanie z lekkoatletami, Zdzisławem Hoffmannem i Karolem Hoffmannem
W czwartek (30 stycznia) w Centrum Historii Sportu odbędzie się spotkanie w wybitnymi lekkoatletami, Zdzisławem Hoffmannem i Karolem Hoffmannem. Ojciec i kontynuujący mistrzowskie tradycje syn podzielą się z publicznością historią swojej kariery sportowej, opowiedzą o uprawianej dyscyplinie i planach na przyszłość. Spotkanie będzie również okazją do wyróżnienia trenerów i osób zasłużonych dla lubelskiego sportu. Medale wręczy Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Zdzisław Hoffmann to polski lekkoatleta trójskoczek, Mistrz Świata w trójskoku (Helsinki 1983), wielokrotny Mistrz Polski, który sześciokrotnie poprawiał rekord Polski. Jego rekord życiowy – 17,53 m jest aktualnym rekordem Polski na otwartym stadionie. Karol Hoffmann również specjalizuje się w trójskoku. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, srebrnym medalistą Mistrzostw Europy, a także uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Treningi rozpoczynał w klubie AZS UMCS Lublin.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (30 stycznia) o godz. 12.00 w Centrum Historii Sportu przy ul. Stadionowej 1. Po wydarzeniu, lekkoatleci spotkają się o godz. 15.00 z uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 38.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe