Znamy program Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION

  • 24.08.2016, 15:14 (aktualizacja 29.08.2016, 14:24)
  • jog
Znamy program Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION
Najlepsi projektanci z kraju i zagranicy, gwiazdy sceny i ekranu na wybiegu, targi mody – to tylko niektóre atrakcje Międzynarodowego Festiwalu Mody „East Fashion”, który odbędzie się w Lublinie w dniach 8-10 września.

Lublin odwiedza coraz więcej turystów. Przyjeżdżają, żeby zobaczyć miasto, zwłaszcza przepiękną starówkę, ale też – by wziąć udział w jednej z coraz liczniejszych imprez. oferta kulturalna rzeczywiście jest coraz bogatsza. A co z modą?

 

– W Lublinie brakuje dużego festiwalu modowego – twierdzi Jolanta Kozak, prezes Klastra Designu, Innowacji i Mody, organizatorka festiwalu „East Fashion”. – A przecież to tutaj swoje kolekcje szyją największe światowe marki i nasze rodzime firmy, jak Łuksja czy Bialcon. To wreszcie z naszego miasta wywodzą się najsłynniejsi polscy projektanci: Arkadius i Maciej Zień. Branża odzieżowa od lat jest wpisana w gospodarczą mapę naszego regionu. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć o tym lublinianom, a przy okazji zwrócić uwagę władz samorządowych na potencjał mody i designu jako jednego ze strategicznych kierunków rozwoju miasta i województwa.

 

Międzynarodowy Festiwal Mody „East Fashion” odbędzie się w Lublinie w dniach 8-10 września 2016 roku. Pokazy premierowych kolekcji najbardziej interesujących polskich i zagranicznych projektantów, stoiska wystawiennicze znanych projektantów i marek, konferencje, warsztaty – program imprezy zaspokoi ciekawość każdego, kogo interesują nowe trendy panujące w modzie. Większość wydarzeń będzie miała miejsce w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Grottgera 2) i na Placu Teatralnym. Wyjątkiem jest Gala Inauguracyjna, która odbędzie się 8 września o godzinie 19 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1).

 

Podczas Gali swoje premierowe kolekcje zaprezentują między innymi: Jerzy Antkowiak, Małgorzata Ewa Czernik, Aleksandra Zgubińska, Agnieszka Bonisławska, Aneta Michalska, Marzena Efir i Agnieszka Tokarz-Iwanek. W role modelek i modeli wcielą się gwiazdy scen i ekranów: Izabela Trojanowska, Dorota Głowacka Lesień, Sylwia Wysocka, Jolanta Mrotek, Zofia Czernicka, Tomasz Stockinger, Michał Lesień-Głowacki, Mirosław Jękot i Arkadiusz Janiczek. Specjalną niespodziankę na ten wieczór przygotowali też... sztukmistrze z Lublina. Po tych wszystkich atrakcjach posiadacze biletów „VIP” wezmą udział w bankiecie, podczas którego będzie można podzielić się wrażeniami z innymi widzami lub porozmawiać o nich z projektantami i gwiazdami wybiegu.

 

– Gwiazdy uczestniczące w Gali Inauguracyjnej obejrzy 900 „wybrańców”, którym uda się kupić bilety do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jednak udział w pokazach „East Fashion” odbywających się w LCK będzie mógł wziąć każdy, kto nabędzie jednorazowy bilet lub karnet w przystępnej cenie – zapewnia Jolanta Kozak. – Zapraszamy także na konferencje, warsztaty i wystawy towarzyszące imprezie.

 

Bilety i karnety na pokazy w Lubelskim Centrum Konferencyjnym będą dostępne w LCK podczas trwania festiwalu. Bilety na Galę Inauguracyjną w Centrum Spotkania Kultur kosztują od 35 zł (balkony i dalsze miejsca) do 135 zł (bilet na miejsca dla VIP-ów i bankiet). Można je kupić:
- na stronie www.gielda-eventow.pl,
- w kasie Teatru Muzycznego w Lublinie (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5),
- w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1),
- w Studiu Fryzur i Stylizacji Anna Chołota (Lublin, ul. Bursztynowa 35; tel.: 81 442 46 26),
- oraz w biurze organizatora (Lublin, ul. Górna 4/5; tel.: 81 307 64 54).

Wystawę można oglądać bezpłatnie.

 

Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION są: Telewizja Niezależna sp. z o.o. oraz Klaster Designu, Innowacji i Mody.

 

Honorowym patronatem wydarzenie objęli: Prezydenta Miasta Lublina Krzysztof Żuk, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pawluk, Krajowa Izba Gospodarcza.

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Mody „East Fashion” jest dostępny w internecie pod adresem: http://eastfashion.pl/program/.

 

Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur, Teatr Muzyczny w Lublinie, Lubelskie Centrum Konferencyjne.

 

Sponsorzy: BaCCarat, Bielenda, Krasna Chata, Toyota Lublin, Dwór Anna, Batiste Stylist, Wierzejki, Galeria Artystyczna Eventer, Lubelska Fundacja Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej, Grand Hotel Lublinianka, Restauracja Country, Lubelska Spółdzielnia Spożywców „Społem”, Korab Garden, Alicja w Krainie Roztocza, Green Design, Bystra – naturalna woda mineralna, Mercure Hotels, I Love Lublin, Restauracja Koncertowa, Rynek Elizówka, Karczma Zapiecek, Agencja Reklamowa Posters, Gospodarstwo Rybackie Samoklęski, Prudential, Toruńskie Wódki Gatunkowe, KOBI Sushi & Japanese Restaurant, Piekarnia Grela, ZETO Lublin, Hotel Restauracja Locomotiva, Instytut Kosmetyczno-Medyczny Jadwiga, HypoAllergenic – Makijaż dla Wrażliwych

 

Patroni medialni: Magazyn Moda i Uroda, Panorama Lubelska, Dziennik Wschodni, Polskie Radio Lublin, Outlet Center Lublin, Giełda Eventów-eventy i biznes, Teatr Muzyczny w Lublinie, Lubelska.tv, Czerwona Szpilka, Imperium Kobiet, Modaland, planetakobiet.com.pl, 4allwomen.pl, Pracodawcy Lubelszczyzny Lewiatan, Zakupy Na Obcasach – pomysły i inspiracje nie tylko dla kobiet, VIP Magazyn, ViaModa Szkoła Wyższa, wydarzysie.pl, Obcasypodlasia.pl, LDNB – Lubelskie Dni Nauki i Biznesu, Businesswoman & life, Kobiety z Pasją

 

fot.: Ewa Durakiewicz-Wartacz

 

 

jog

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe