DRUŻYNOWI WICEMISTRZOWIE KRAJU Z LUBLINA!

  • 17.09.2019, 14:26
  • Redakcja PL
DRUŻYNOWI WICEMISTRZOWIE KRAJU Z LUBLINA!
Lekkoatleci AZS UMCS Lublin zostali drugą ekipą U20 w Polsce. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu, uzbierali na swoim koncie 2542 punkty. Pierwsza Zawisza Bydgoszcz była o włos lepsza (2559 oczek).

Walka o wygranie klasyfikacji punktowej toczyła się do ostatniej konkurencji. Akademicy nie mogą chyba mówić o niedosycie. Oczywiście tytułu nie udało się obronić. Jednak trzecią Resovię Rzeszów zielono-biali wyprzedzili o zaledwie… trzy punkty. Nad czwartym Podlasiem Białystok było ich 17.

Największy wynik w ekipie z Lublina wykręcił Olgierd Michniewski w rywalizacji na 110 metrów przez płotki. Wygrał z czasem 14.70 sekundy, a to przełożyło się na 147 oczek. Podobny rezultat pod względem punktowym stał się udziałem dyskobola ‒ Sergiusza Stańskiegp (144) oraz sztafety kobiecej 4x400 metrów w składzie (Justyna Dziedzic, Wiktoria Drozd, Emilia Wójtowicz, Anna Stąsik) ‒ również 144 punkty.

Barierę “140” lekkoatleci AZS UMCS Lublin przekroczyli jeszcze w trzech konkurencjach. Oczekiwanio sprostał Krzysztof Hołub. Na swoim koronnym dystansie (400 metrów przez płotki) finiszował daleko przed resztą walczącej o punkty stawki. Hołub linię mety przekroczył z wynikiem 54.25 sekundy (143). Kolejny zawodnik w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski był o ponad trzy sekundy wolniejszy. Również skok wzwyż padł łupem faworyta, kolejnego z rodu Hołubów ‒ Jakuba. Dzięki próbie na wysokość 2.04 metra dopisał do konta akademików 142 punkty. Deklasacją zakończyła się rywalizacja w zmaganiach rzutu dyskiem kobiet. Tu bezkonkurencyjna była Weronika Muszyńska (42.56 = 142 pkt). Również świetnie indywidualnie poradziła sobie Wiktoria Drozd. Wygrana w biegu na 200 metrów oraz czas 25.49 sekundy odpowiadały 136 punktom. Dwa pierwsze miejsca powędrowały do lublinian w trójskoku. Triumfował Bartosz Leszczuk (14.22 metra ‒ 124 punkty) przed Piotrem Wiśniewskim (14.12 metra ‒ 122 punkty).

Swój start (400 metrów przez płotki) wygrała Anna Stąsik. Uzyskany czas (12:50) dał 123 pkt. 

Tak się przedstawia reszta składu srebrnej drużyny: Emil Ziarek, Miłosz Janczara, Dariusz Samarczenko, Oskar Gołebiowski, Wojciech Żmuda, Mikołaj Skulimowski, Jan Usarek, Justyna Dziedzic, Katarzyna Kocot, Karolina Kowalik, Weronika Tabaczyńska, Kinga Knez, Maria Czerwińska.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe