Sobotni Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS!

  • 10.09.2019, 14:22
  • Redakcja PL
Sobotni Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS!
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Z tej okazji organizowany jest wielki Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 września br., w Ogrodzie Botanicznym naszej uczelni (wejście od ul. Willowej). Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski zainauguruje Piknik o godz. 15:00. Podczas wydarzenia spodziewamy się aż kilku tysięcy uczestników.

Podczas Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS o godz. 15:15 zostanie posadzony jubileuszowy dąb szypułkowy ‘Concordia’. Jesteśmy pewni, że to symboliczne drzewo 75-lecia pięknie wpasuje się w malownicze przestrzenie Ogrodu Botanicznego, przypominając o jubileuszu naszej Alma Mater.

Ciekawe atrakcje przygotowaliśmy także dla najmłodszych. W programie dla dzieci znajdą się m.in. gry i zabawy ruchowe, warsztaty lalkarskie, dmuchańce i kucyki. Najmłodsi zgłębią również tajniki chemii i fizyki podczas zajęć organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UMCS.

Piknik będzie też okazją do wysłuchania wielu zdolnych artystów. Jako pierwszy, o godz. 15:30, zaprezentuje się Zespół Tańca Ludowego UMCS. Jest to najstarsza, reprezentacyjna grupa artystyczna naszej uczelni. Kolejnym artystą Pikniku będzie zespół Młode Djembe, który zagra o godz. 16:00. Tę formację adeptów sztuki gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych łączy pasja do muzyki i różnorodnych rytmów. Z kolei o godz. 16:30 wystąpi przed publicznością Natalia Wilk – wokalistka, nauczycielka śpiewu oraz absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS. Gwiazdą wydarzenia będzie znana piosenkarka Urszula, która o godz. 17:00 zaśpiewa swoje największe przeboje w nowych aranżacjach, przy akompaniamencie zespołu Tomasz Momot Orkiestra.

Po koncertach szykujemy nie lada gratkę dla sympatyków sportu. Zaprezentujemy bowiem drużynę Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2019/2020 oraz wręczymy certyfikaty przynależności do Klubu 100. Jest to grupa oddanych kibiców, przyjaciół i mecenasów AZS UMCS.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe