Jadę oddać krew! – akcja RCKiK w Lublinie i Speed Car promująca krwiodawstwo

  • 06.08.2019, 11:12
  • Redakcja PL
Jadę oddać krew! – akcja RCKiK w Lublinie i Speed Car promująca krwiodawstwo
Jadę oddać krew! – pod taką nazwą ruszyła wspólna akcja RCKiK w Lublinie oraz firmy Speed Car zachęcająca do oddawania krwi i propagowania idei honorowego krwiodawstwa. W sierpniu każdy, kto podzieli się krwią otrzyma specjalną naklejkę na samochód. Na osoby, które odwiedzą punkty poboru krwi po raz pierwszy czekają prezenty. Wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców województwa lubelskiego do oddawania krwi.

- Zależy nam, aby propagować modę na bycie Honorowym Krwiodawcą. Stąd pomysł stworzenia akcji
i naklejek. Chcemy, aby osoby, które oddają krew mogły pokazać, że wspierają tę inicjatywę, robią coś dobrego i bezinteresownie pomagają. Wierzymy, że to może zmotywować innych do działania, a nam zależy na każdej nowej osobie, która dołączy do grona Honorowych Krwiodawców i będzie dzieliła się tym drogocennym lekiem
mówi Paweł Filip, kierownik Działu Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

 

Akcja dotyczy siedziby RCKiK w Lublinie, ale także wszystkich 9 oddziałów terenowych z województwa lubelskiego. Każdy dawca w zamian za oddanie krwi, otrzyma także specjalną naklejkę do umieszczenia na swoim samochodzie.

 

Ale to nie wszystko. Partner akcji – Speed Car – przekazał także swoje gadżety dla krwiodawców. Trafią one łącznie do 110 osób, które pierwszy raz w życiu oddadzą krew. W Lublinie otrzyma je 20 pierwszych osób, w oddziałach terenowych 10 pierwszych osób. Akcja rozpoczyna się 7 sierpnia.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe