Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu

  • 04.07.2019, 14:26
  • Redakcja PL
Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu
Od wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa Szczyt Bałkanów Zachodnich wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. To spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego. Liderzy będą dyskutować o najważniejszych dla regionu Bałkanów Zachodnich sprawach.

Wydarzenie jest organizowane w ramach polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim – inicjatywy, która została zapoczątkowana przez Niemcy i łączy partnerów z Bałkanów Zachodnich oraz poszczególnych państw Unii Europejskiej.

Na Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu składają się: Forum Think Tanków (3 lipca), Forum Społeczeństwa Obywatelskiego (4 lipca), Forum Biznesu (4 lipca), Spotkania ministerialne (4 lipca) oraz Szczyt Liderów (5 lipca).

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego z udziałem Komisji Europejskiej i organizacji regionalnych zaplanowano na 4 lipca. To drugie spotkanie tego formatu podczas polskiego przewodnictwa. W tym samym czasie odbywają się także spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz ministrów gospodarek partnerów Procesu Berlińskiego. Spotkaniu ministrów gospodarek towarzyszy Forum Biznesu, organizowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu, które gromadzi przedsiębiorców z całego regionu.

Z kolei 5 lipca odbędzie się spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego. Szefowie państw podejmą rozmowy dotyczące najważniejszych kwestii dla regionu Bałkanów Zachodnich w Poznan Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe