„Krwoobieg Terytorialsa” nad Zalewem Zemborzyckim

  • 17.06.2019, 14:04
  • Redakcja PL
„Krwoobieg Terytorialsa” nad Zalewem Zemborzyckim
30 osób oddało krew w ramach lubelskiej edycji „Krwioobiegu Terytorialsa”. Impreza promująca krwiodawstwo i krwiolecznictwo organizowana przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej odbyła się w sobotę, 15 czerwca nad Zalewem Zemborzyckim. Zebrano 13 i pół litra krwi, w sumie od początku trwania akcji uzyskano już 70 litrów.

W ramach imprezy odbyły się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, można było wykonać szereg badań i zapoznać się z wyposażeniem żołnierzy OT i innych służb mundurowych. Do akcji włączyło się wiele instytucji i stowarzyszeń. Pomimo panujących wysokich temperatur mieszkańcy Lublina chętnie zapoznawali się z ideą krwiodawstwa i działaniami żołnierzy OT w tym zakresie.

 

Przypomnijmy, w ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji imprezy, w skali całego kraju zebrano 1300 litrów krwi. Zaangażowało się w nią 2000 żołnierz OT. Lubelscy żołnierzy oddali najwięcej krwi. Tegoroczna akcja potrwa do 23 czerwca.

 

Główny cel tegorocznej edycji „Krwioobiegu Terytorialsa” to zebranie 1500 litrów krwi i zaangażowanie 2500 krwiodawców. Jednak głównym założeniem akcji to nie tylko lepsze statystyki, ale przede wszystkim lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe