Światowe Dni Młodzieży w Lublinie

  • 21.07.2016, 10:52
  • Admin Admin
Światowe Dni Młodzieży w Lublinie UM Lublin
Rozpoczyna się lubelska część Światowych Dni Młodzieży. Miasto Lublin bierze udział w organizacji wydarzeń związanych z ŚDM w Lublinie.

W czwartek w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert Orkiestry Obu Ameryk. Zaś w piątek Światowe Dni Młodzieży uświetni występ zespołu „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej na Placu Zamkowym. – Będą to znakomite wydarzenia muzyczne na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Oba są dedykowane Światowym Dniom Młodzieży – podkreśla prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

 

W sobotę dzięki wsparciu Miasta Lublin odbędzie się główna część obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lublinie. Jej miejscem będzie miejski stadion Arena Lublin, która będzie miejscem spotkania modlitewnego połączonego z widowiskiem artystycznym pod nazwą „Arena Młodych. Kraków zaczyna się w Lublinie”. Stadion będzie wypełniony 17 tysiącami uczestników spotkania, dla których wystąpi ponad 200 osób oraz 300-osobowy chór.

 

W piątek i w sobotę każdy chętny będzie mógł też zrobić coś dla innych oddając krew. W piątek punkty krwiodawstwa zorganizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowane będą na placu Zamkowym, a w sobotę przed stadionem Arena Lublin. – Krew to lek, którego nie da się wyprodukować. To cenny dar. Chcemy, żeby z tych Dni został też jakiś konkretny, realny czyn miłosierdzia – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, koordynator organizacji Światowych Dni Młodzieży w Lublinie.

 

Do Lublina napływają już uczestnicy ŚDM z różnych stron świata. – Oficjalnie diecezjalny etap ŚDM rozpoczyna się w środę, ale goście już do nas przyjeżdżają. Jest już grupa z Francji i z Filipin. Przyjechała też około 300-osobowa grupa z Belgii, która w tej chwili przeżywa swoje rekolekcje – mówi ksiądz Adam Bab, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej.

 

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreśla, że Miasto dokłada wszelkich starań, by wszystkie wydarzenia związane z ŚDM odbyły się bezpiecznie dla mieszkańców Lublina, jak i dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. – Jesteśmy w pełni przygotowani na zbliżające się wydarzenia, przede wszystkim pod względem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa – podkreśla prezydent Krzysztof Żuk.

 

 

Natomiast Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin informuje o zmianach w organizacji ruchu podczas ŚDM. – W związku z wydarzeniami odbywającymi się w Lublinie w ramach Światowych Dni Młodzieży, w rejonie pl. Zamkowego, pl. Dworcowego i Areny Lublin, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu – uprzedza urzędnik.

 

W sobotę (23 lipca) od godz. 8:00 do 22:00 wyłączone z ruchu będą ulice: Lubelskiego Lipca '80 (na odcinku od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej) oraz ul. Cukrownicza. Zakaz wjazdu na nie nie będzie dotyczył wyłącznie komunikacji zbiorowej i pojazdów ŚDM. Wyłączone z użytkowania będą na ten czas również parkingi przy stadionie i siedzibie Zarządu Dróg i Mostów.

 

Około godz. 10:00 z pl. Zamkowego na Arenę Lublin przejdą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Będą oni poruszali się jako kolumna pieszych, dla której wyłączony będzie prawy skrajny pas: al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca '80, ul. Stadionowej. Przejście potrwa około 2 godz. W czasie przejścia kolumny przez skrzyżowania, ruch pojazdów na nich wstrzyma policja.

 

Ponadto, od godzin porannych 23 lipca do godzin porannych 2 sierpnia wjazd na pl. Dworcowy będzie wyłączony z ruchu. Wjazd będzie dostępny tylko dla komunikacji zbiorowej i pojazdów ŚDM. Postój taxi zostanie zorganizowany w rejonie ul. Gazowej.

 

źródło: UM Lublin

 

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach w ramach Światowych Dni Młodzieży można znaleźć pod adresem www.krakow2016.com.

 

Na zdjęciu: konferencja prasowa przed Światowymi Dniami Młodzieży w Lublinie; archidiecezjalny koordynator do spraw organizacji Światowych Dni Młodzieży ksiądz Adam Bab (siedzi po lewej), prezydent Lublina Krzysztof Żuk (siedzi w środku), Jerzy Ostrowski, dyrektor wydziału bezpieczeństwa urzędu miasta (siedzi po prawej) i ksiądz Mirosław Ładniak, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Lublinie (stoi); fot.: UM Lublin

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe