Niezła sztuka po raz trzeci w Chełmie

  • 11.06.2019, 18:22
  • Redakcja PL
Niezła sztuka po raz trzeci w Chełmie
Już po raz trzeci i przez trzy dni w Chełmie prawdziwe święto sztuki. Koncerty, wernisaże, pokazy, występy, warsztaty i street art. To wszystko już od 21 do 23 czerwca w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka. Inicjatywy, która pokazuje, że w tym mieście mamy naprawdę wielu utalentowanych mieszkańców. Fotografia, rysunek, poezja, malarstwo, muzyka czy teatr czy rzeźba. To tylko kilka dziedzin, w których lokalni twórcy będą prezentować swoje prace na pl. Łuczkowskiego.

Ale Niezła Sztuka to nie tylko możliwość biernego oglądania tego, co robią inni. Celem festiwalu jest też inspirowanie do działania tych, którzy będą jego widzami. W tym roku organizatorzy chcą jak najbardziej zaangażować publiczność w proces tworzenia. Dlatego na Niezłej Sztuce odbędą się ciekawe warsztaty dla odwiedzających: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W końcu sztuka nie zna żadnych ograniczeń, a każdy może skrywać w sobie ciekawy talent.
 

- Dwie dotychczasowe edycje Niezłej Sztuki pokazały, jak wiele można dokonać wspólnymi siłami i jak ogromny potencjał drzemie w mieszkańcach naszego miasta, którzy dotychczas nie mieli po prostu okazji, żeby się zaprezentować – opowiada Grzegorz Chwesiuk – W naszym mieście jest naprawdę wielu ciekawych ludzi z głowami pełnymi inspirujących pomysłów i chęcią zmieniania Chełma. Mamy nadzieję, że Niezła Sztuka w tym roku przyciągnie jeszcze więcej takich osób. - dodaje.

- Jak co roku na naszym festiwalu nie zabraknie fotografii. Coraz więcej chełmian interesuje się tą dziedziną sztuki, a jest ona na tyle szeroka, że każdy znajdzie w niej swoją „niszę”: tematy czy technikę, w których czuje się najlepiej – mówi Przemek Świechowski, jeden z organizatorów festiwalu, który od lat zajmuje się fotografią profesjonalnie.
- Nasz festiwal to naprawdę wyjątkowa okazja do obcowania ze sztuką. Można nie tylko przyjść i biernie popatrzeć, ale też dotknąć, posłuchać, porozmawiać z artystami, a nawet samemu spróbować swoich sił w sztuce - zachęca Wojciech Zakrzewski Chełmscy twórcy nie tylko pokażą nam swoje prace, pasje i to, co ich kręci, ale postarają się także wykrzesać” w widzach nieco chęci do tworzenia własnych rzeczy. Zaręczam że przez te trzy dni nikt, kto wpadnie na pl. Łuczkowskiego nie będzie się nudził dodaje.


Niezła Sztuka to nieformalna grupa, której członkowie postanowili połączyć siły i wspólnie stworzyć w Chełmie niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem ich pracy były już dwie edycje festiwalu: w 2017 i 2018 roku. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz trzeci, pomiędzy 21 a 23 czerwca. Szczegółowy program Niezłej Sztuki i więcej informacji na stronie www.niezlasztuka.org oraz na Facebooku: www.facebook.com/niezlasztuka.org.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe