W dniach 11 i 12 czerwca 2019 roku w Lublinie odbędzie się seminarium Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy poświęcone wskaźnikom efektywności działań na rzecz spójności społeczności lokalnych.

  • 10.06.2019, 12:42
  • Redakcja PL
W dniach 11 i 12 czerwca 2019 roku w Lublinie odbędzie się seminarium Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy poświęcone wskaźnikom efektywności działań na rzecz spójności społeczności lokalnych.
Do Lublina przyjadą przedstawiciele europejskich miast i spędzą dwa intensywne dni na wymianie informacji z ekspertami, którzy wspierać będą proces identyfikacji wskaźników, zmiennych i narzędzi analitycznych pomocnych w śledzeniu efektów działań międzykulturowych podejmowanych przez miasta.

Od 2008 roku Lublin, jako jedyne miasto z Polski, jest miastem – członkiem Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy. Współpraca z Programem zaowocowała wspólnie podejmowanymi inicjatywami (m.in. projekty „Lublin dla Wszystkich” oraz „Komunikacja dla Integracji”), a także bieżącą współpracą w zakresie budowania partycypacyjnego systemu zarządzania różnorodnością kulturową w politykach miejskich.

Z kolei w dniach 12 i 13 czerwca do Lublina przyjadą przedstawiciele innych polskich samorządów w ramach konferencji Unii Metropolii Polskich. Powodem połączenia tych dwóch wizyt jest możliwość przedstawienia Programu Miast Międzykulturowych innym polskim miastom, dla których temat włączania cudzoziemców oraz budowania polityk integracyjnych staje się z roku na rok coraz ważniejszy.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe