Wystawa "Przekaz linorytniczy" i pokaz filmowy na UMCS

  • 07.06.2019, 13:47
  • Redakcja PL
Wystawa "Przekaz linorytniczy" i pokaz filmowy na UMCS
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Przekaz linorytniczy" dra hab. Adama Panka z Zakładu Wypukłodruku UMCS, który odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w Muzeum UMCS (nowe skrzydło Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11)

Dr hab. Adam Panek studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie ukończył w 1979 roku. W swojej pracy artystycznej poświęcił się głównie linorytowi, tradycyjnej formie graficznej. Na dorobek artystyczny grafika składa się 181 wystaw graficznych zbiorowych oraz 35 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Dr hab. Adam Panek jest członkiem Związku Artystów Plastyków – Oddział w Lublinie. W latach 1993-2012, działając w Stowarzyszeniu Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, promował sztukę współczesną w ważnych ośrodkach artystycznych. Współpracuje z artystami plastykami Grupy Emocjonalistów USA–Polska z siedzibą w Nowym Jorku. Reaktywował po 17 latach Konkurs na Rysunek im. M. E. Andriollego w Nałęczowie, nadając mu rangę konkursu międzynarodowego. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 i 2013 r. oraz brązowego medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2014 r.). Uprawia grafikę (linoryt), rysunek, ekslibris.

Wystawę będzie można oglądać do września 2019 r.

Wstęp jest wolny.

Organizatorami wystawy są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski oraz Muzeum UMCS w ramach projektu Galeria Objazdowa Sztuki 2019.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe