Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl „Prawda” w wersji bez barier!

  • 29.05.2019, 14:37
  • Redakcja PL
Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl „Prawda” w wersji bez barier!
Po raz kolejny wspólnie z Fundacją Kultury bez Barier zapraszamy na spektakl z udogodnieniami dla osób niewidomych i niesłyszących.

Na spektakl „Prawda” w wersji bez barier zapraszamy 2 czerwca o godz. 19.00

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna.

Bilety dla osób korzystających z udogodnień: 40 PLN

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl bez barier. Tel. 81 532 44 36, e-mail: [email protected]

Bilety można opłacić osobiście lub przelewem.

Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 31 maja.

Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O spektaklu:

Od paryskiej premiery w 2011 r. PRAWDA Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!

Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.

Niemówienie prawdy, stąpanie po kruchym lodzie uczciwości, sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego stwarza nieporozumienia, które przynoszą zaskakujący finał.

 

Prawda stanowi swoistą analizę zakamarków ludzkiego sumienia. Trafia do naszej podświadomości, drażni, prowokuje.

Czy przy okazji podglądania cudzego życia przez przysłowiową dziurkę od klucza, widz rozpozna w bohaterach samego siebie? W końcu teatr niejednokrotnie czerpał inspiracje z życia…

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe