Politechnika Lubelska i Poczta Polska rozwijają elektromobilność

  • 24.05.2019, 13:46
  • Redakcja PL
Politechnika Lubelska i Poczta Polska rozwijają elektromobilność
Politechnika Lubelska i Poczta Polska będą współpracować w dziedzinie elektromobilności, fotowoltaiki i transportu.

Porozumienie o współpracy naukowo-technicznej zostanie podpisane w poniedziałek
27 maja 2019 r. o godz. 12.00 w rektoracie Politechniki Lubelskiej.

– Dzięki umowie z Politechnikę Lubelską Poczta Polska zyska bardzo ważnego partnera, dzięki któremu program „Elektromobilność” będzie mógł być realizowany. Jako jedna z największych spółek logistycznych w kraju przywiązujemy szczególną wagę do nowoczesnych rozwiązań. Chcemy dbać o czyste środowisko. Realizowany przez nas program ma na celu wprowadzenie do floty samochodowej aut elektrycznych, które są nie tylko tańsze w użytkowaniu od spalinowych, ale przede wszystkim mniej zanieczyszczają środowisko – mówi Paweł Przychodzeń, członek zarządu Poczty Polskiej.

– Politechnika Lubelska dysponuje zarówno zapleczem laboratoryjnym, jak i zespołem, który posiada doświadczenie naukowo-badawcze w obszarach fotowoltaiki i elektromobilności. Działania na rzecz rozwoju elektromobilności przybierają na naszej uczelni formę konkretnych projektów. Od 2 lat razem z PGE Dystrybucja SA pracujemy przy budowie stacji do dwukierunkowego ładowania pojazdów elektrycznych połączonej z infrastrukturą oświetleniową. Ponadto nasi naukowcy opracowali rozwiązanie dotyczące sposobu i układu magazynowania ciepła albo chłodu w pojazdach elektrycznych – podkreśla prof. Piotr Kacejko, rektor Politechniki Lubelskiej.

 

 

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe