KULturalny weekend na uniwersytecie - 18 i 19 maja

 • 16.05.2019, 12:20
 • Redakcja PL
KULturalny weekend na uniwersytecie - 18 i 19 maja
W niedzielę 19 maja na KUL odbędzie się kolejny koncert z cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji Święta Patrona Studentów bł. Piotra Frassatiego z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter.

W programie:

 • Ludwig van Beethoven - 32 Wariacje c-moll
 • Karol. Kurpiński - Polonez d-moll
 • Fryderyk Chopin - Polonez gis - moll op. posth.
 • Jan Václav Vořišek - Sonata quasi una fantasia op. 20
 • Fryderyk Chopin - 2 Polonezy op. 26
  cis - moll
  es - moll
 • Robert Schumann - Fantasiestücke op. 12

Słowo o muzyce wygłosi Teresa Księska-Falger.

Koncerty z cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką towarzyszą najważniejszym wydarzeniom uniwersyteckim i są otwarte dla szerokiej publiczności. Tym razem koncert został zorganizowany w związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL.

Początek koncertu o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL (gmach główny, I piętro), wstęp wolny (do liczby dostępnych miejsc siedzących). Serdecznie zapraszamy.

https://www.kul.pl/files/075/2019/plakaty/inne/ritter-opus_magnum.jpg

---

 

 

 

W najbliższą sobotę 18 maja Muzeum KUL po raz kolejny zaprasza na Noc Muzeów. W godz. 18.00-24.00 będzie można zwiedzać wystawę „Muzeum od kuchni!”. Wystawa prezentuje dzieła sztuki wybrane z muzealnego magazynu. Są to przedmioty różnej klasy artystycznej i w różnym stanie zachowania, zarówno obrazy i rzeźby odrestaurowane, jak i te, które oczekują w kolejce do pracowni konserwatorskich. Meble neobarokowe obok taboretu ze starej stołówki akademickiej. Tytuł wystawy nawiązuje do historii miejsca, w którym obecnie znajduje się muzeum, a które przez lata zajmowała dawna stołówka akademicka.

Zaplanowano także oprowadzanie kuratorskie po wystawie o godz. 18.30; 20.30; 22.30.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe