55 umów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

  • 15.05.2019, 21:14
  • Redakcja PL
55 umów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
W środę, 15 maja br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie 55 umów Beneficjentom w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wartość umów wyniosła ponad 23 mln złotych.

W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak i Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej.

 

Przewodniczący Michał Mulawa gratulując beneficjentom podpisania umów mówił
o wyzwaniach jakie czekają w najbliższym czasie Lubelszczyznę.

 

- Przed nami nowa perspektywa finansowa i negocjacje nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Będziemy chcieli wynegocjować jak najlepsze warunki zarówno dla Polski jak i dla województwa lubelskiego. Trzymam kciuki za szybką realizację Państwa inwestycji. - podkreślił przewodniczący Michał Mulawa.

 

To bardzo ważne, abyśmy razem działali na rzecz obszarów wiejskich przekonywał tymczasem członek zarządu Sebastian Trojak.

 

- Chciałbym, abyście w ramach swoich małych ojczyzn tworzyli małe metropolie, abyście dawali przykład ludziom, że można tu żyć i inwestować. My jako zarząd województwa będziemy was w tym wspierać. - dodał Sebastian Trojak.

 

==================================================================

 

W odpowiedzi na nabór ogłoszony przez Zarząd Województwa Lubelskiego w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zostało złożonych 89 wniosków o przyznanie pomocy finansowej w tym:

- na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania” złożono 53 wnioski o przyznanie pomocy finansowej,

- na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” złożono 36 wnioski o przyznanie pomocy finansowej,

 

Po przeprowadzonej ocenie zakwalifikowało się 60 wniosków w tym:

- na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania” 40 wniosków,

- na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” 20 wniosków.

 

Jakie inwestycje będą mogły być realizowane?

 

W ramach złożonych wniosków zaplanowana została realizacja następujących inwestycji:

- w ramach operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania”:

  • budowa 21 świetlic i domów kultury,
  • przebudowa 19 świetlic i domów kultury,
  • wyposażenie 10 świetlic i domów kultury,

- w ramach operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” zaplanowane jest:

  • odnowa 3 centrów miejscowości,
  • wykonanie 6 boisk sportowych,
  • wykonanie 4 placów zabaw,
  • wykonanie 3 siłowni terenowych,
  • oraz wykonanie ścieżki przyrodniczej, przebudowa parkingu, budowa tężni solankowej, budowa placu na cele artystyczne, budowa alei spacerowej, rewitalizacja skweru i fontanny, budowa skateparku, budowa miniplanetarium, rewitalizacja parku, zagospodarowanie terenu wokół pomnika.

 

Wartość podpisanych z Beneficjentami 55 umów to kwota 23 140 744,00 zł.

 

Z tej kwoty 16 364 691 zł trafi na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania”, a 6 776 053 zł na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”.

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe