Dzień Roślin i Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS

  • 13.05.2019, 22:31 (aktualizacja 13.05.2019, 22:36)
  • Redakcja PL
Dzień Roślin i Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
Zapraszamy do udziału w spacerze z okazji obchodów Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Prezentacja dra Michała Czerneckiego pt. "Sztuka kochania w świecie roślin" odbędzie się 18 maja 2019 r. o godz. 17:00 i będzie dotyczyła podstępnych metod biologii rozwojowej nabytych przez rośliny. Celem każdego żywego organizmu na świecie jest wydanie potomstwa dla zachowania gatunku. Przemiana pokoleń u roślin jest bardzo zróżnicowana w zależności od grupy systematycznej i rozwija się w toku ewolucji w kierunku przystosowań do warunków środowiska. Po spacerze odbędzie się ognisko z pieczonymi ziemniakami.

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Spotkanie z uczestnikami Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 17:00.

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 81 743 49 00 do 17 maja do godz. 13:00 (pon.-pt. w godz. 7:00-15:00) lub rezerwacja miejsca na stronie internetowej wydarzenia: www.plantday.com.pl.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.


Tego samego dnia (18 maja br.) zapraszamy również do udziału w Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS, która odbędzie się o godz. 18:00. Podczas wydarzenia organizatorzy zabiorą zainteresowanych na spacer po majowym Ogrodzie oraz podróż po świecie mitów oraz wierzeń związanych z królestwem roślin. Będzie można dowiedzieć się, jakie rośliny były wykorzystywane w dawnych obrzędach oraz które z nich stosowano w medycynie ludowej zarówno w Polsce, jak i w kulturach innych krajów. Na zakończenie zapraszamy do Wrzosowej Chatki na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Spotkanie z uczestnikami Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 18:00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej .

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe