"Najlepsi z najlepszych!"- wystawa w Galerii UMCS

  • 07.05.2019, 20:38
  • Redakcja PL
"Najlepsi z najlepszych!"- wystawa w Galerii UMCS
Zapraszamy na wystawę prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie uczestniczących w grancie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0”. Wernisaż odbędzie się 9 maja br. (czwartek) o godz. 18:00 w Galerii przy ul. Zana 11 w Lublinie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 68 prac zgłoszonych do czterech międzynarodowych konkursów. Autorami są studenci UMCS: Tomasz Belew, Renata Gogol, Kamil Jerzyk, Kinga Lewicka, Hanna Popruha i Katarzyna Wołczyńska. Sukcesem działań podjętych w ramach grantu jest międzynarodowa nagroda za grafikę dla Kingi Lewickiej na 29th Printmaking Biennial 2019 w Sint-Niklaas w Belgii oraz zakwalifikowanie się 30 prac do wystaw pokonkursowych.

Prezentowana wystawa należy do cyklu imprez artystycznych odbywających się 9 maja br. w całej Polsce na pod hasłem Uniwersytet Sztuki - Sztuka Uniwersytetu.

Grant „Najlepsi z najlepszych! 3.0” prowadzony był w ramach Programu OperacyjnegoWiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Opiekunem grantu na Wydziale Artystycznym UMCS jest prof. Alicja Snoch-Pawłowska.

Wstęp na wystawę jest wolny. Godziny otwarcia Galerii: wtorek-piątek, godz. 15:00-19:00.

 
Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe