Lato Polonijne 2016

  • 11.07.2016, 15:33
  • Admin Admin
Lato Polonijne 2016
Już w najbliższą środę 13 lipca w ACK „Chatka Żaka” odbędzie się inauguracja Lata Polonijnego 2016. W tym roku w kursach organizowanych przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców weźmie udział około 160 uczestników z 20 krajów świata.

Lato Polonijne to różnorodne kursy języka oraz kultury polskiej dla Polonii i obcokrajowców, które tradycyjnie odbywają się w lipcu każdego roku w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS. W zajęciach co roku biorą udział uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata, głównie z obszaru Unii Europejskiej, ponadto z Azji i Ameryki Południowej.

 

Letnia Szkoła to trzytygodniowy kurs przeznaczony jest zarówno dla osób nie znających języka polskiego, jak i dla tych, którzy pragną doskonalić swoją wiedzę w tym zakresie. Oprócz lektoratu języka polskiego, uczestnicy Lata Polonijnego będą mogli wziąć udział w bogatym cyklu wykładów z historii kultury polskiej, prowadzonych w języku polskim lub angielskim. Ponadto w tym roku odbędą się warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych oraz warsztaty dla animatorów środowisk polonijnych „Wymiary polskości”. Organizatorzy przygotowali także dla uczestników bogaty program turystyczno-kulturalny.

 

Tegoroczne zajęcia potrwają do 31 lipca.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe