Składowisko w Nowodworze zostanie zrekultywowane

  • 7.07.2016, 14:59 (aktualizacja 07.07.2016 15:18)
  • Admin Admin
Składowisko w Nowodworze zostanie zrekultywowane flickr.com
Wysypisko śmieci zniknie z krajobrazu miejscowości Nowodwór. To już czwarte składowisko z powiatu lubartowskiego, którego rekultywację przeprowadza Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Mieszkańcy Luszawy, Niedźwiady, czy Kolechowic pewnie zdążyli już zapomnieć, że kiedyś w ich miejscowościach znajdowały się wysypiska śmieci. Wszystkie trzy zostały zrekultywowane, a w ich miejsce posadzono las. Teraz podobny los czeka składowisko w Nowodworze. Jego rekultywacja ruszy jeszcze w tym roku.

 

Wysypisko śmieci w Nowodworze zostało utworzone w 1991 roku w wyrobisku po byłej kopalni piachu. Odpady były składowane na ponad 3 hektarowej działce. Teren ten zostanie odpowiednio zabezpieczony i wyposażony w monitoring. Zainstalowane zostaną studnie odgazowujące i repery. W przyszłości na gminnej mapie w miejscu wysypiska wyrośnie łąka.

 

Rekultywacja nieczynnych składowisk odpadów to część projektu „Budowa nowoczesnego systemu gospodarki odpadami, rekultywacja nieczynnych składowisk oraz usuwanie azbestu na terenie gmin należących do Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej”. Projekt jest finansowany ze środków Szwajcarsko -Polskiego Programu Współpracy.

 

źródło: Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe