RCKiK szuka lekarzy i ratowników medycznych

  • 26.03.2019, 12:47
  • Redakcja PL
RCKiK szuka lekarzy i ratowników medycznych
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie poszukuje do pracy lekarzy i ratowników medycznych. Chętni potrzebni są zarówno w Lublinie jak i w oddziałach terenowych.

- Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość oddawanej krwi. To m.in. wynik naszych terenowych akcji poboru krwi w miejscu zamieszkania potencjalnych Dawców. Część miejsc pracy zwalnia się także, ponieważ pracownicy odchodzą na zasłużone emerytury. Dlatego potrzebujemy wsparcia ze strony wykwalifikowanej kadry medycznej, która pomoże nam usprawnić funkcjonowanie centrum - mówi dr n. med. Elżbieta Puacz, dyrektor RCKiK w Lublinie.

 

Pracownicy będą zatrudniani na etaty, jak i umowy zlecenia. Rekrutacja odbywa się zarówno w Lublinie, gdzie dodatkowa pomoc potrzebna jest szczególnie w piątki, kiedy tradycyjnie zgłasza się najwięcej osób oddających krew, ale także w regionie.

 

I tak np. oddział RCKiK w Zamościu poszukuje lekarza medycyny, podobna sytuacja jest też w Białej Podlaskiej i Lubartowie. Wsparcia ze strony kadry lekarskiej wymagają także oddziały RCKiK w Kraśniku i Włodawie. W związku ze zwiększoną liczbą terenowych akcji poboru krwi potrzebni są także ratownicy medyczni, którzy będą mogli wesprzeć centrum w tym zakresie.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe