Studenci Erasmusa lubelskich uczelni spotykają się na Politechnice Lubelskiej

  • 13.03.2019, 17:35
  • Redakcja PL
Studenci Erasmusa lubelskich uczelni spotykają się na Politechnice Lubelskiej
Poznają naszą kulturę, zwiedzają Lubelszczyznę, integrują się z polskimi rówieśnikami. Mowa o zagranicznych studentach, którzy dzięki programowi Erasmus+ studiują na lubelskich uczelniach. W czwartek 14 marca 2019 roku w godz. 12.00-14.30 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej spotykają się w ramach Lublin Erasmus Integration Day – Lubelskiego Dnia Erasmusa.

– Obcokrajowcy wysoko oceniają studia w Lublinie. Studiuje w naszym mieście ponad 6,5 tys. osób z blisko 100 krajów. Na Politechnice Lubelskiej stanowią oni 7% wszystkich studentów. Dodatkowo blisko 500 osób przebywa na naszej uczelni przez jeden lub dwa semestry. Zależy nam, aby czuli się u nas jak najlepiej. Dlatego oferujemy im bogaty program wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych – mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

Wydarzenie po raz pierwszy organizowane jest wspólnie przez Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II i Uniwersytet Przyrodniczy. – Wszystkim uczelniom zależy na przyjmowaniu studentów z zagranicy. Wielokulturowość służy szkołom i miastu. Z drugiej strony chcemy zachęcać polskich studentów do wyjazdów na studia lub praktyki za granicę. Tym bardziej, że obecnie trwają na naszych uczelniach nabory do wyjazdów w ramach programu Erasmus+ ­– podkreśla prof. Droździel.

Studenci zagraniczni przygotowują stoiska informacyjne, na których będzie można spróbować regionalnych potraw, obejrzeć pamiątki oraz otrzymać materiały informacyjno-promocyjne
o konkretnych uczelniach. Erasmusi opowiedzą również o swoich krajach. W przerwie organizatorzy przeprowadzą wśród słuchaczy quiz za pomocą aplikacji Kahoot. Na uczestników czekają upominki.

Wydarzenie uatrakcyjni występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Chętni będą mogli przyłączyć się do zabawy. Następnie uczestnicy będą pozować do wspólnej fotografii. Lublin Erasmus Integration Day zakończy afterparty w klubie Kazik.

Politechnika Lubelska bierze udział w programie od 20 lat. Co roku z oferty Erasmusa korzysta ok. 200 studentów naszej uczelni. Najczęściej wyjeżdżają do Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Danii. Na studia zaś przyjeżdża ok. 500 obcokrajowców, głównie z Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Włoch, Maroka, Tunezji i Ukrainy.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe