KUL- Tydzień Eklezjologiczny

  • 25.02.2019, 11:29
  • Redakcja PL
KUL- Tydzień Eklezjologiczny
Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny, którego tematem będą „Młodzi w Kościele”. Konferencja odbędzie się w dniach 25-28 lutego w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II (X piętro).

Problematyka spotkania koncentrować się będzie wokół tematu młodych osób w Kościele, w nawiązaniu to tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie oraz zakończonego niedawno w Rzymie Synodu Biskupów dotyczącego młodzieży. W związku z tym do udziału w szczególności zaproszeni są młodzi z duszpasterstw i grup młodzieżowych, gdyż, w zamyśle organizatorów, tegoroczny Tydzień Eklezjologiczny ma być nie tylko „o młodzieży”, ale także „dla młodzieży”. Pierwszego dnia obrad dyskusję na tytułowy temat podejmą zaproszeni biskupi: Zbigniew Kiernikowski, Wojciech Osial, Marek Solarczyk, Marian Florczyk. Natomiast o godz. 12.30 organizatorzy zaplanowali Mszę św., której przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.

Kolejne dni koncentrować się będą wokół miejsca młodych w Kościele z perspektywy poszczególnych dyscyplin teologicznych – od teologii dogmatycznej, poprzez nauki biblijne, liturgikę, na teologii pastoralnej i katechetyce kończąc.

Dodatkowo przewidziane są wydarzenia towarzyszące, m.in. warsztaty dla liderów i katechetów „Jak mówić do młodych, by słuchali?” oraz projekcja filmu „Liczę na Was”.

Tygodnie Eklezjologiczne KUL odbywają się od 1965 r. Podejmują aktualne, szczególnie ważne dla współczesnego Kościoła tematy. Ich gospodarzem jest Koło Naukowe Teologii. Jest to jedno z najstarszych wydarzeń cyklicznych organizowanych na uniwersytecie.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe