8 lutego Zimowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy !

  • 06.02.2019, 12:15
  • newseria
8 lutego Zimowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy !
Kolejny rok lubelscy rowerzyści organizują lokalne obchody Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy. Wydarzenie to obchodzone jest 8 lutego na całym świecie i ma na celu promocję ruchu rowerowego. Jest to świetna okazją by przekonać się, że nawet zimą można poruszać się rowerem. W obiegowej opinii jazda rowerem w zimie jest trudna lub wręcz niemożliwa. Wystarczy spróbować by przekonać się, że zima i rower to dobre połączenie.

W ramach obchodów Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy 8 lutego między godziną 6:45 a 7:45 będzie można spotkać na Moście Kultury wolontariuszy, którzy będą częstować rowerzystów słodkościami oraz gorącą kawą i herbatą. W 2018 roku w trakcie tego wydarzenia przez Most Kultury przejechało kilkudziesięciu rowerzystów!

 

Akcję wspierają lubelskie serwisy, które zimowym rowerzystom oferują zniżki na usługi serwisowe. Między 8 a 17 lutego na hasło "Zimowy Dzień Dojeżdżania do Pracy":

- Bike Boys Sklep i serwis rowerowy (ul. Willowa 42A) oferuje 20% zniżki na serwis,

- Naprawa i serwis rowerów A. Stanowski (ul. Herbowa 15B) oferuje 15% zniżki na serwis.

 

Jak przygotować się do jazdy zimą na rowerze?

Zimową jazdę na rowerze warto zacząć, gdy na drogach panują dobre warunki - jest sucho, główne trasy są przejezdne i odśnieżone, a temperatura nie jest zbyt mroźna. W takich warunkach różnica między zimowym a letnim jeżdżeniem sprowadza się głównie do różnicy w ubiorze. Unikniemy też zastanawiania się czy mój rower zerdzewieje od soli używanej do odśnieżania. Jak się ubrać? Nie ubierajmy się zbyt ciepło, bo jazda na rowerze szybko rozgrzewa. Warto pamiętać o zasadzie ubierania się na cebulkę, wtedy możemy łatwo regulować jak będzie nam ciepło. Kwestia sposobu ubrania jest bardzo indywidualna, dlatego każdy musi wypracować swój styl. Obowiązkowo musimy osłonić ręce, stopy i głowę - są to części ciała, które najszybciej są narażone na wychłodzenie. Pamiętajmy, że w wielu miejscach, szczególnie na drogach rowerowych, zalega piasek, który może być śliski nawet, gdy jest sucho. 

Rower musi być sprawny technicznie (jak zawsze). Zimą szybciej robi się ciemniej, więc obowiązkowo zabierajmy ze sobą oświetlenie. Przed wyruszeniem warto jeszcze sprawdzić ciśnienie w oponach. Zimą może być w dolnej granicy, co zwiększy naszą przyczepność. Jeśli nie lubimy siadać na zimnym siodełku warto zainwestować, np. w żelową nakładkę na siodełko. Jeśli będziemy nosić ją ze sobą siodełko zawsze będzie ciepłe;-)

newseria

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe