Skwer im. prof. Zyty Gilowskiej w Świdniku

  • 17.06.2016, 14:31 (aktualizacja 17.06.2016 16:35)
  • Admin Admin
Skwer im. prof. Zyty Gilowskiej w Świdniku LUW
W Świdniku powstał Skwer im. prof. Zyty Gilowskiej. W uroczystości towarzyszącej jego otwarciu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Skwer im. prof. Zyty Gilowskiej powstał przy ul. Okulickiego w Świdniku. – Myślę, że mama byłaby z tego bardzo zadowolona. Świdnik był dla niej miejscem odpoczynku i wytchnienia. Tutaj ładowała „baterie”. Dlatego chciałbym z głębi serca podziękować za tę inicjatywę – powiedział w trakcie uroczystości Paweł Gilowski, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

 

W uroczystości, której gospodarzem był burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, wziął udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

 

Wniosek o uhonorowanie prof. Gilowskiej złożyło Bractwo Przyjaciół Świdnika. Rada Miasta zgodziła się na to jednogłośnie. Była wicepremier i minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego zmarła 5 kwietnia br. Miała 66 lat.

 

fot. LUW

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe