Zgłoś kandydata do tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za 2018 rok

  • 17.01.2019, 09:55
  • RP Marszałka Województwa Lubelskiego
Zgłoś kandydata do tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za 2018 rok www.lubelskie.pl
Ruszył nabór kandydatów do tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Termin na zgłoszenie kandydatów mija 15 lutego br.

Kapituła Honorowego Tytułu rozpoczęła nabór kandydatów do 20. edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za 2018 rok. Ten prestiżowy Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Laureaci wyłonieni zostaną przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego. Przypomnijmy, że dotychczas tytułem i prestiżową statuetką wyróżniono 52. Ambasadorów, wśród których są m.in.: prof. Jerzy Kłoczowski, Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, kabaret Ani Mru Mru czy dęblińska Szkoła Orląt.

Kto może zgłaszać kandydatów?

Prawo takie mają: jednostki samorządu terytorialnego (także rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Wniosek o przyznanie tytułu „Ambasadora Województwa Lubelskiego” powinien zawierać dane kandydata: imię i nazwisko bądź nazwę instytucji lub firmy, datę urodzenia lub datę założenia (w przypadku firmy, instytucji), miejsce zamieszkania, miejsce pracy oraz szczegółowe uzasadnienie zgłaszanej kandydatury (udokumentowana charakterystyka osiągnięć, notka biograficzna). Informacje o poprzednich edycjach i ich laureatach znajdują się na stronie www.lubelskie.pl.

- Przed nami wyjątkowa, jubileuszowa edycja plebiscytu Ambasador Województwa Lubelskiego. Z tej okazji serdecznie zachęcam wszystkich przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji i instytucji społeczno-kulturalnych, naukowych i gospodarczych do zgłaszania swoich kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Wspólnie doceńmy ich wkład w promocję naszego pięknego regionu - przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Zgłoszenia kandydatur należy dokonać w formie elektronicznej na adres [email protected], w terminie do 15 lutego 2019 r. (piątek).

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Jadwigą Januszek z Departamentu Promocji i Turystyki, nr tel. (81) 478 14 99 lub (81) 44 16 799 e-mail: [email protected]

RP Marszałka Województwa Lubelskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe