UMCS: Uroczyste promocje doktorów i doktorów habilitowanych

  • 05.12.2018, 10:23
  • Biuro RP UMCS
UMCS: Uroczyste promocje doktorów i doktorów habilitowanych pixabay.com
6 grudnia (czwartek), o godz. 16.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (Plac Marii-Curie Skłodowskiej 5, Lublin) odbędą się uroczyste promocje doktorów i doktorów habilitowanych. Wydarzenie ma szczególny charakter, jest bowiem końcowym, najbardziej miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów i opieki naukowej promotorów.

Tego dnia 16 osób uzyska stopień naukowy doktora habilitowanego i tym samym Uniwersytet osiągnie liczbę 1184 doktorów habilitowanych wypromowanych w swej ponad 74-letniej historii. W tej grupie pracowników rozwój jest najbardziej ceniony, ponieważ doktorzy habilitowani powiększają kadrę samodzielnych pracowników nauki - to świadczy o randze naukowej oraz prawidłowym rozwoju naszej Uczelni.

Drugim momentem świadczącym o rozwoju naukowym w Uniwersytecie są wyniki w zakresie kształcenia doktorów. Podczas uroczystości wypromowanych zostanie 47 doktorów, i tym samym dorobek Uniwersytetu od początku jego istnienia osiągnie liczbę 4328 doktorów.

Zgodnie z tradycją akademicką, uroczyste ślubowanie odbędzie się w języku łacińskim. O oprawę muzyczną uroczystości zadba Chór Wydziału Artystycznego UMCS pod dyrekcją dr Joanny Ćwirko.

Biuro RP UMCS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe