Lublin: Zgłoś się do Europejskiego Panelu Miejskiego

  • 26.11.2018, 11:36
  • BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Lublin: Zgłoś się do Europejskiego Panelu Miejskiego pixabay.com
Mieszkańcy i mieszkanki Lublina mają szansę zabrać głos w toczącej się debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej. Lublin będzie jednym z 20 miast w Europie, w których odbędą europejskie panele miejskie. Pytanie zadane lublinianom i lubliniankom to: „Jaka ma być polityka migracyjna Unii Europejskiej?”. Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu mogą zgłosić swój udział do 30 listopada.

Komisja Europejska, Europejska Sieć Miast „Eurocities” oraz Miasto Lublin zapraszają do udziału w Europejskim Panelu Miejskim. Celem panelu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości Unii Europejskiej oraz wypracowanie rekomendacji do rozwiązania najbardziej palących problemów europejskich. Rezultatem prac ma być przyjęcie trzech szczegółowych propozycji usprawnień w danym temacie.

- Jako Polska jesteśmy częścią Unii Europejskiej. Cieszę się, że Komisja Europejska dostrzega potrzebę dyskusji na temat jej przyszłości i zaprasza mieszkańców Lublina do debaty. Europejski Panel Miejski jest niepowtarzalną okazją do szerokiej rozmowy o przyszłości nas wszystkich jako Europejczyków, Polaków i Lublinian – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie, które jest częścią konsultacji na temat przyszłości Europy odbędzie się w sobotę (8 grudnia) w godzinach 9:00-16:00 w Ratuszu (Plac Łokietka 1).

Lublin należy do stowarzyszenia najważniejszych miast europejskich EUROCITIES, zostało też wyróżnione przez Komisję Europejską za działania partycypacyjne. Wśród tych miast, poza naszym są m.in. Hamburg, Mediolan, Glasgow, Kluż-Napoka czy Amsterdam.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na maila [email protected] lub złożenie w Biurze Partycypacji Społecznej ul. Bernardyńska 3 p.107 do 30 listopada 2018 r. do godz. 15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 81 466 25 50.

Liczba miejsc jest ograniczona, 4 grudnia osoby zgłaszające się zostaną poinformowane o uczestnictwie w Panelu.

BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe