Wierzbica: Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości

  • 16.11.2018, 14:33 (aktualizacja 16.11.2018, 14:55)
  • Redakcja PL
Wierzbica: Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości https://www.facebook.com/Nasza-Wierzbica-1997765627214628/
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości mieszkańcy i goście Gminy Wierzbica mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. W ich przygotowanie zaangażowała się cała gminna społeczność.

Wspólne świętowanie 11 Listopada rozpoczęła celebracja uroczystych Mszy Świętych sprawowanych w Parafiach: Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha w Wierzbicy oraz św. Małgorzaty w Olchowcu. Intencje, które towarzyszyły wiernym to przede wszystkim: dziękczynienie za dar wolności, modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny oraz prośby o dalszą pomyślność i błogosławieństwo w jej rozwoju.

Po wspólnej modlitwie odbyły się dwa wyjątkowe koncerty. W Wierzbicy swoje talenty zaprezentował zespół „Wierzbiczanie” z ZS w Wierzbicy. W Olchowcu wystąpiły dzieci ze SP w Święcicy.

11 Listopada zorganizowano także Bieg Niepodległości, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Sportowe zmagania odbywały się w różnych kategoriach wiekowych.

13 listopada w ZS im. Kazimierza Górskiego licznie zebrani goście, rodzice wraz z dziadkami uczniów i nauczyciele uczestniczyli w Akademii Patriotycznej przygotowanej przez klasy starsze. 15 listopada gminna społeczność mogła wziąć udział w podobnym wydarzeniu. Tym razem podziwiano talenty najmłodszych.

We wszystkich wydarzeniach uczestniczyła wójt elekt Bożena Deniszczuk.

Redakcja PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe