Piknik „Służymy Niepodległej” w Lublinie

  • 09.11.2018, 11:34
  • kpt. Damian STANULA
Piknik „Służymy Niepodległej” w Lublinie MON
10 listopada br. (sobota) o godz. 11.00 w Targach Lublin rozpocznie się patriotyczny piknik „Służymy Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie wiele wojskowych atrakcji. Będzie można również podzielić się darem życia, czyli oddać krew.

Piknik „Służymy Niepodległej” organizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej w siedemnastu polskich miastach. W Lublinie impreza odbędzie się na terenie Targów Lublin. W programie m.in.: pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. O godz. 16.00 we wszystkich miastach organizatorzy zaplanowali bicie rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Na pikniku nie zabraknie Terytorialsów z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zaprezentują swój sprzęt i specjalistyczne wyposażenie. Będzie można m.in.: obejrzeć quady, motocykle, karabinki wyborowe, moździerze, granatniki oraz sprzęt inżynieryjny. Żołnierze opowiedzą o służbie i o tym, jak zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Lubelscy Terytorialsi świętują również oddając krew. Od 15 października żołnierze 2 LBOT prowadzą akcję zbiórki krwi pod hasłem „100 litrów na 100-lecie Niepodległości”. Żołnierze i pracownicy cywilni oddają krew w Regionalnych i Terenowych Stacjach Krwiodawstwa na terenie województwa lubelskiego. Podsumowanie akcji nastąpi w dniu 11 listopada na Placu Zamkowym w Lublinie. W czasie uroczystości również będzie można oddać krew w specjalnie podstawionym KrwioBusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

kpt. Damian STANULA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe