Chełm: Jubileuszowa kwesta zakończona sukcesem

  • 02.11.2018, 13:11 (aktualizacja 02.11.2018, 13:33)
  • Redakcja PL
Chełm: Jubileuszowa kwesta zakończona sukcesem
W Uroczystość Wszystkich Świętych na chełmskich cmentarzach już po raz 25. odbyła się kwesta na renowację zabytkowych nagrobków. Od ćwierć wieku organizatorem zbiórek jest chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Tradycyjnie dnia 1 listopada na chełmskich nekropoliach przy ul. Lwowskiej i ul. Mościckiego odbyła się pieniężna zbiórka na ratowanie cmentarnych zabytków.

Wśród kwestujących byli m.in. Jakub Banaszek w towarzystwie wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek i prezydent Chełma Agata Fisz. Nie zabrakło: pracowników chełmskiego ratusza, pracowników muzeum i regionalistów. Kwestowali także: radni, harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

W ubiegłym roku podczas jednodniowej kwesty udało się zebrać ok. 9 tys. zł. Do chwili obecnej całkowicie odnowiono dwanaście zabytków.

W tym roku kwesta odniosła znaczący sukces. Podczas wczorajszej zbiórki „Ratujmy nasze zabytki” zebrano ponad 13 tys. zł. Zgromadzone datki przekazywane są na ratowanie i konserwację zabytkowych nagrobków na najstarszej chełmskiej nekropolii mieszczącej się przy ul. Lwowskiej.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe