Ostatni weekend października w Chełmie – to przygoda z teatrem

  • 25.10.2018, 13:17 (aktualizacja 29.10.2018, 10:43)
  • Redakcja PL
Ostatni weekend października w Chełmie – to przygoda z teatrem pixabay.com
Już jutro w Chełmskim Domu Kultury rozpoczynają się VI Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich OSPTA 2018.

Każdego roku organizatorzy starają się, aby repertuar spotkań był różnorodny. Do tej pory w Chełmie mogliśmy zobaczyć m.in.: Teatr Ludowy ze Lwowa, Teatr AA Vademecum z Wiednia, Teatr Amatora z Biłgoraja, Teatr CoMeta z Warszawy, Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr From Poland z Częstochowy, Teatr Fredreum z Przemyśla, Teatr Es z Siedlec, Julię Szachewicz z Warszawy, Mateusza Nowaka z Lublina, teatr OKO z Rudy Huty. 

Inauguracją tegorocznego spotkania będzie widowisko muzyczno-teatralne „Pardon, To Tu?”.

Spektakl miał swoją premierę podczas letniego Festiwalu Kolory Muzyki. W Chełmskim Domu Kultury będziemy mogli zobaczyć go jutro o godzinie 19.00. W sobotę czekają na nas dwie propozycje. O godzinie 16.00 spektakl Teatroterapii Lubelskiej pt. „Opera Kartoflana” w reżyserii Marii Pietruszy Budzyńskiej. Sens przedstawienia opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki.

Natomiast o godzinie 19.00 zobaczymy spektakl „Kobiety, których nie ma”. Jest to poetycka podróż do głowy i serca kobiety. Jej kanwę stanowi 14 piosenek Agnieszki Osieckiej, wyśpiewanych trzema wyjątkowymi głosami, którym będzie towarzyszył fortepian.

W niedzielę o godzinie 18.00 spotkamy się z Teatrem Animagia z Żytna. Zaprezentuje on spektakl pt. „Karczma pod białym łabędziem” w reżyserii Michała Zaskórskiego. Jest to alegoryczna opowieść o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku.

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe