Remont i rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Jabłoń zakończone

  • 09.04.2018, 10:12
  • PL
Remont i rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Jabłoń zakończone UG Jabłoń
W gminie Jabłoń zakończyły się prace inwestycyjne prowadzone w ramach projektu partnerskiego pn. „Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę w gminie Podedwórze i Jabłoń”. Liderem projektu jest Gmina Podedwórze.

Zakres rzeczowy prac obejmował:

- rozbudowę budynku stacji o pomieszczenie hali technologicznej,

- remont instalacji technologicznej, w tym m.in. likwidację zużytej studni S2, wymianę złóż w istniejących filtrach ciśnieniowych oraz montaż 2 szt. filtrów ciśnieniowych nowych, wykonanie studni awaryjnej S4 o wydajności ok. 48m 3 /h,

- remont i przebudowę instalacji elektrycznej i kontrolno-pomiarowej, w tym m.in. modernizację systemu sterowania i pomiarów z wizualizacją i sterowaniem procesami (zamontowane przepływomierze oraz czujniki ciśnienia z przekazaniem sygnału do stacji dyspozytorskiej w budynku SUW pomogą w jak najszybszym wykryciu awarii, niekontrolowanego wypływu),

- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kW (pozwoli to na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych),

- montaż systemu kontroli sieci wodociągowej,

- montaż systemu radiowego odczytu 76 kpl. wodomierzy wraz z zakupem modułu radiowego i oprogramowaniem (znacznie usprawni to odczyty z wodomierzy ilości pobranej wody, przez odbiorców posiadających przyłącza kanalizacji sanitarnej).

 

Wydatki poniesione w ramach projektu przez Gminę Jabłoń to 1 186 969,06 zł, kwota dofinansowania – 820 263,16 zł.

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego 2014-2020, Oś priorytetowa Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów, Działanie 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa.

 

 

 

 

 

 

zdjęcia: UG Jabłoń

PL

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe